Operator TVP został pobity pod domem aresztowanego Ryszarda K. “Popychał go i okładał po twarzy”

Od wczorajszego popołudnia mówi się dużo o aresztowaniu popularnego mecenasa, Romana Giertycha. Centralne Biuro Antykorupcyjne zjawiło się u niego około godziny 14. Oprócz Giertycha tego samego dnia zatrzymany przez CBA został m.in. biznesmen Ryszard K. Aresztowanie nastąpiło w związku ze śledztwem CBA w sprawie wyprowadzenia z jednej ze spółek deweloperskich 92 milionów złotych. Po kilkugodzinnym przeszukaniu jego domu został zabrany do prokuratury.

Kiedy dziennikarze około godziny 19:30 zaczęli się rozjeżdżać, TVP Gdańsk zostało na miejscu. Wtedy wybiec z domu miał agresywny mężczyzna, który zaatakował operatora Telewizji Polskiej. Jak się okazało, mężczyzną tym jest syn zatrzymanego biznesmena. “Do naszego operatora i producenta podszedł mężczyzna, który wcześniej był widziany na terenie posesji gdańskiego biznesmena. Podszedł no i zaczął ich zaczepiać, przepychać operatora, uderzył go kilkukrotnie w twarz, wywrócił na ziemię” – mówiła w relacji dziennikarka będąca na miejscu.

Dzisiaj w Gdyni operator TVP – wykonujący obowiązki służbowe – został zaatakowany i dotkliwie pobity. Nie ma zgody na przemoc! Wolność słowa to fundament demokracji. Liczę, że sprawca zostanie surowo ukarany – napisał na swoim twitterowym koncie Jacek Olechowski. Około 30 minut temu, w Gdańsku, syn Krauzego zwany „Małym Księciem Trójmiasta” zaatakował operatora kamery TVP, przewrócił na ziemię i kopał. Na miejsce przyjechała policja, wg moich informatorów z Gdańska – dziennikarz pojechał na badania do szpitala – dodał zaś Artur Ceyrowski na portalu społecznościowym.

Czytaj dalej


Foto: youtube/TVP Info
Źródło: wiadomosci.gazeta.pl, youtube/TVP Info, twitter.com/wybranowski, twitter.com/fideista