Polityk PiS o omdleniu Giertycha: “Ale to musi być huk jak koń mdleje”. Ta riposta wbiła go w ziemię!

Całą Polskę obiegła wczoraj dość szokująca wiadomość. Roman Giertych około godziny 14 został bowiem zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. W dniu dzisiejszym CBA zatrzymało Romana Giertycha, mojego tatę. Trwa przeszukanie naszego domu. Będę podawać dalsze informacje. Z wyrazami szacunku, Maria Giertych – poinformowała na Twitterze jego córka. Skomentować aresztowanie mecenasa postanowił w skandaliczny sposób polityk PiS, Adam Lutkowski

Niedługo po pierwszej informacji o aresztowaniu Romana Giertycha pojawiła się kolejna. Okazuje się, że mecenas zasłabł w łazience w obecności funkcjonariusza CBA. “Mój mąż czuje się źle, jest w sytuacji zagrażającej życiu, stracił przytomność i przez dłuższą chwilę jej nie odzyskał” – mówiła wczoraj żona Giertycha, Barbara Mecenas od wielu lat bez owijania w bawełnę udziela się na temat sytuacji politycznej w naszym kraju i krytykuje partię rządzącą. Adam Lutkowski za pomocą swojego Twittera wyśmiał omdlenie Giertycha. Opublikował skandaliczny wpis o treści: “Ale jaki to musi być huk jak koń mdleje“.

W obronie mecenasa stanęło m.in. środowisko dziennikarskie. Naczelny “Newsweek’a”, Tomasz Lis napisał jedno, wymowne słowo: “Chamidło”. “Jest pan żałosny. PiS i wszystko jasne. Chamstwo i prostactwo. Nie przepadam za Giertychem, ale rechot, bo ktoś stracił przytomność to dno. Macie na koncie śmierć Blidy, Leppera i Adamowicza. Mało wam?” – dodała dziennikarka Aneta Mościcka. Polityk po fali hejtu, która się wylała na jego osobę, postanowił przeprosić. “Dzień dobry. W dniu wczorajszym na moim koncie pojawił się wpis, który nie powinien mieć miejsca. Nie wykazałem się wystarczającą wrażliwością, nie tak powinna wyglądać dyskusja. Wpis kasuję, a wszystkich, których uraziłem szczerze przepraszam!” – napisał.

Czytaj dalej


Foto: youtube/fakt24.pl
Źródło: polityczek.pl, twitter.com/ALutkowski, twitter.com/GiertychMaria, tvn24.pl