Jolanta Kwaśniewska zabrała głos! Komentując wyrok TK. uderzyła w Agatę Dudę

22 października 2020 roku, to data, która na długo zostanie w pamięci Polek i Polaków. Trybunał Konstytucyjny podjął decyzję, która dotknie wiele kobiet w naszym kraju. Uznano, że przepisy w sprawie aborcji w Polsce są niekonstytucyjne. Usunięcie płodu w momencie stwierdzenia jego ciężkiego uszkodzenia lub nieuleczalnej choroby jest niezgodne z Konstytucją. W praktyce oznacza to, że kobiety będą musiały urodzić nawet zdeformowane dzieci, które są skazane na śmierć.

Tego samego dnia w Warszawie odbył się ogromny protest niezadowolonych Polek i Polaków, którzy pojawili się m.in. pod domem prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego. Dziś strajki mają miejsce już w całym kraju. Decyzja Trybunału Konstytucyjnego wywołała lawinę komentarzy. Trudno mi od wczoraj znaleźć właściwe słowa, bo do głowy przychodzą tylko te niecenzuralne. Poniższe napisałem już kilka miesięcy temu, ale nic innego nie przychodzi mi teraz do głowy. Walczcie z wirusem, nie z Kobietami! – napisał m.in. na Facebooku Dawid Podsiadło. Głos zabrała również, była pierwsza dama Jolanta Kwaśniewska, która w rozmowie z Wirtualną Polską nie zostawiła suchej nitki na Agacie Dudzie.

To dla mnie dramatyczna informacja. Nie chce mi się wierzyć, że ten fundamentalizm doszedł do głosu. Że doszło do tak dramatycznej sytuacji dla kobiet – mówiła na wstępie małżonka Aleksandra Kwaśniewskiego. Powinniśmy mówić stanowcze “nie”. Nie liczę na to, że to “nie” powie Agata Duda, nie oczekujmy tego. Prezydent Duda powiedział, że jest zadowolony z decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Głośno krzyczeć “nie” powinna też córka prezydenta – takie byłoby oczekiwanie moje i większości kobiet. Ale nie sądzę, żeby to zrobiła. Bardzo bym chciała się mylić – dodała Kwaśniewska.

Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska, wiadomosci.dziennik.pl, turysci.pl, Facebook.com Dawid Podsiadło
Foto: Flickr.com (Autor: Platforma Obywatelska RP)