Słowa Rydzyka wywołały oburzenie. Skierował ostrą wiadomość do protestujących Polaków

Czwartkowa decyzja Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że przepisy w sprawie aborcji w Polsce są niekonstytucyjne, wywołała ogromne kontrowersje. W całym kraju wybuchły liczne protesty niezadowolonych Polek. Solidarność z kobietami wyraziły popularne osoby w Polsce takie jak Beata Kozidrak, Julia Wieniawa, Dawid Podsiadło czy Katarzyna Cichopek. Skrytykować protestujących postanowił za to Tadeusz Rydzyk. 

Trudno mi od wczoraj znaleźć właściwe słowa, bo do głowy przychodzą tylko te niecenzuralne. Poniższe napisałem już kilka miesięcy temu, ale nic innego nie przychodzi mi teraz do głowy. Walczcie z wirusem, nie z Kobietami! – napisał w piątek na Facebooku Dawid Podsiadło. Jestem wściekła tak jak inne kobiety – moje siostry. Ja juz nie bede miala dzieci ale moje corki TAK ! Jestesmy mądrym inteligentnym narodem w sercu Europy !!! Wstyd mi za to co się dzieje w moim kraju. Ktoś chce nam narzucić jak mamy żyć !!! W kobietach siła Wyjdę ze swoimi córkami i wnuczką na spacer, żeby was wspierać – czytamy zaś na instagramowym koncie Beaty Kozidrak. Głos na antenie Radia Maryja zabrał również Tadeusz Rydzyk.

Słowa redemptorysty z Torunia nie spodobały się wielu Polakom. Te wszystkie marsze, które teraz robią itd. To o co tutaj chodzi – “róbta co chceta”, “hulajta, piekła nie ma”, “twoje ciało należy do ciebie i możesz robić, co chcesz”? – mówił na antenie. Mówią w UE niektórzy, nawet z Polski eurodeputowani, że w Polsce nie ma wolności. Zobaczcie, jaka wolność, aż swawola. To wyzywanie, te bluźnierstwa tej lewicy, lewactwa – kontynuował. O, piekło to dopiero będzie, jeżeli nie będziemy słuchać Ducha Świętego, jeżeli nie będziemy słuchać Pana Boga. Nikomu tego nie życzę, tego piekła – dodawał duchowny.

Czytaj dalej

Źródło: o2.pl, wiadomosci.gazeta.pl, facebook.com/podsiadlo.dawid, instagram.com/beatakozidrak
Foto: Flickr.com (Autor: Piotr Drabik)