Trzaskowski odpowiedział na słowa Kaczyńskiego o strajku kobiet. “Skrajnie cyniczny człowiek, pozbawiony…”

Dzisiaj na profilach społecznościowych Prawa i Sprawiedliwości pojawiło się oświadczenie prezesa partii rządzącej, a zarazem wiceministra naszego kraju, Jarosława Kaczyńskiego. “Bardzo często w tych atakach widać elementy przygotowania, być może nawet wyszkolenia. Ten atak jest atakiem, który ma zniszczyć Polskę. Ma doprowadzić do triumfu sił, których władza w gruncie rzeczy zakończy historię narodu polskiego tak, jak do tej pory go żeśmy postrzegali” – mówił. Odpowiedzieć na jego słowa postanowił prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

Jarosław Kaczyński właśnie postanowił dolać oliwy do ognia. Skrajnie cyniczny człowiek, pozbawiony jakichkolwiek zasad, najpierw rozpętał piekło w środku epidemii, a teraz eskaluje konflikt.
Tylko desperat nakazuje figurantom podejmować tak kontrowersyjne i haniebne decyzje w tak trudnym czasie. W oczach naczelnika widać było dziś zmęczenie, zrezygnowanie i strach. Wie, że przegra. Panicznie boi się jednak, że przegra przez złe kalkulacje, a przede wszystkim przez własną, skrajną nieudolność. Woli zasłonić się religijną krucjatą.
Za jednym zamachem Jarosław Kaczyński niszczy resztki zaufania dla instytucji, porządek prawny i szarga resztki autorytetu kościoła. Po raz kolejny wciągając go w sam środek raniącego wszystkich konfliktu politycznego
” – czytamy na Facebook’u Trzaskowskiego.

W obozie władzy nikt nie ma krztyny kręgosłupa, rozsądku czy empatii. Każdy boi się władcy absolutnego, mimo że po ostatnich decyzjach co bardziej inteligentni muszą widzieć, że „król” jest nagi. Muszą czuć, że naczelnik wiedzie ich na zatracenie. Niestety, po stronie PiS i jego przystawek odwaga, otrzeźwienie ani łaska nie są niczyim udziałem.
Jest jednak jedna dobra wiadomość. Tym razem Kaczyński nie jest zwykłym posłem. Jest wicepremierem odpowiedzialnym za, o ironio, bezpieczeństwo. To znaczy, że nie będzie mu tak łatwo uciec od odpowiedzialności za całe to szaleństwo.
Niestety, za ten polityczny obłęd przyjdzie nam zapłacić słony rachunek. Niewyobrażalne cierpienie kobiet, do końca kruszejąca wspólnota ducha, odwrócenie uwagi od ratowania istnień ludzkich w środku epidemii. A wszystko to dla marnego uzasadnienia własnej słabości człowieka, który nie rozumie Polski ani świata. Za nic ma rany, które zadaje swoim braciom i siostrom. A nam przyjdzie blizny po tych ranach nosić przez całe życie
” – dodał.

Czytaj dalej

Foto: facebook.com/pisorgpl, youtube/Onet News
Źródło: facebook.com/rafal.trzaskowski, facebook.com/pisorgpl, polityczek.pl