“A tak na marginesie, odpier…e się od lekarzy”. Lichocka zaorana przez znanego lekarza!

Niedawno rządzący Niemiec zaoferowali Polsce pomoc w radzeniu sobie z pandemią. Rząd PiS jej odmówił, zapewniając, że Polska dobrze radzi sobie w walce z koronawirusem. Posłanka Joanna Lichocka w wywiadzie dla dziennika “Fakt” zaapelowała, aby landy niemieckie oddelegowały polskich lekarzy na czas pandemii. Odpowiedzieć Lichockiej obszernym wpisem postanowił popularny specjalista w dziedzinie reumatologii oraz działacz społeczny w obszarze ochrony zdrowia, Bartosz Fiałek.

Naukowcy z Uniwersytetu Florydy odkryli, że szczepienie przeciwko grypie zmniejsza ryzyko średniego oraz ciężkiego przebiegu COVID-19. Tłumaczone jest to faktem stymulacji układu immunologicznego przez szczepienie, co pozwala na szybszą jego reakcję w razie pojawienia się w naszym organizmie SARS-CoV-2.
Jestem szczęśliwcem, któremu na początku września udało się zaszczepić i pewnie to jedna z przyczyn, dzięki której zakażenie nowym koronawirusem przechodzę w miarę łagodnie.
Zdaję sobie sprawę z tego, że szczepionka przeciw grypie jest w Polsce towarem wybitnie deficytowym, ale tak się dzieje, kiedy decydenci zajmują się napie… w LGBTQ, nauczycieli, sędziów, lekarzy czy prawa kobiet.
Znać o sobie dała po raz kolejny posłanka Lichocka. To ta, która drapała się pod okiem środkowym palcem, po tym, gdy parlamentarzyści przegłosowali tzw. rekompensatę abonamentową w wysokości ok. 2 miliardów złotych dla mediów rządowych.
Dzisiaj czytamy, że kobieta, która „ofaczyła” między innymi pacjentów i pracowników ochrony zdrowia, zaapelowała do Niemców. Wskazała, że pomocą naszych zachodnich sąsiadów będzie oddelegowanie polskich lekarzy pracujących w Niemczech do polskiego systemu opieki zdrowotnej na czas pandemii
” – czytamy.

Słuchaj no, Lichocka:
Pamiętasz, jak partyjna koleżanka, prof. Hrynkiewicz, krzyczała do nas z sejmowych ław: „niech jadą”? Wyjechaliśmy, a teraz krzyczysz: „oddajcie naszych lekarzy!” Zdecydujcie się wreszcie i bądźcie i w tej sytuacji tak zdeterminowani, jak podczas pozbawiania kobiet prawa wyboru.
Polscy pracownicy ochrony zdrowia podejmują decyzję o emigracji, ponieważ przez ponad 5 lat Waszych rządów, wykonywanie zawodu medycznego w Polsce jest trudniejsze i bardziej niebezpieczne niż wcześniej. To dlatego, że polskie zdrowie publiczne jest priorytetem tylko na Waszych ustach, a za pięknymi słowami nie podążają czyny. Sama niemal nie pękłaś z radości, kiedy przekazaliście kupę kasy na media, w których mówi się, że skuteczność personelu medycznego wynika z ciężkiej pracy rządu. Jesteś częścią partii politycznej ***, która nie słucha ani mnie, ani innych ludzi, którzy podpowiadają Wam, co należy zmienić, aby bezpieczeństwo zdrowotne Polek i Polaków nie było zagrożone. Jako *** możecie wprowadzić tak szeroko zakrojone zmiany w polskim systemie opieki zdrowotnej, że wykonywanie zawodu medycznego w Polsce będzie atrakcyjne, a personel medyczny, nawet nieproszony, wróci z emigracji czy sektora prywatnego. Zamiast więc proponować po raz kolejny siłowe rozwiązania – na których znacie się najlepiej – zacznijcie w końcu słuchać znawców tematu i realizować naszą ofertę.
A tak na marginesie, to odpie…. się od lekarzy, którzy, podejmując często najtrudniejszą w życiu decyzję, wyjechali z dezorganizowanej przez Was ochrony zdrowia, aby godnie żyć w normalnym kraju.
Nie pozdrawiam,
B. Fiałek
” – zakończył.

Czytaj dalej

Foto: youtube/polsatnews.pl
Źródło: polityczek.pl, facebook.com/bfialek