Tyszkiewicz mocnym wpisem reaguje na decyzję o przyznaniu zespołowi Świerzyńskiego 550 tys. złotych!

Pandemia koronawirusa spowodowała, że wielu artystów w naszym kraju boryka się z ogromnymi problemami finansowymi. Wesprzeć postanowiło ich Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 2064 podmioty otrzymają pomoc finansową w ramach Funduszu Wsparcia Kultury, którego budżet wynosi 400 mln zł❗ Środki z FWK zostaną wykorzystane między innymi na zapewnienie ciągłości działalności artystycznej i utrzymanie miejsc pracy – czytamy na oficjalnym profilu Ministerstwa Kultury na Twitterze.

Jednym z muzycznych zespołów, który otrzyma wsparcie od rządu jest zespół Sławomira Świerzyńskiego “Bayer Full”. Ma on otrzymać 550 tysięcy złotych dofinansowania. Tą informację skomentował na swoim Facebooku senator Wadim Tyskiewicz. Polscy podatnicy wspomogą naszą dumę narodową, jaką jest Disco Polo, czyli Bayer Full dostanie 550 tys. zł, z kolei zespół Weekend otrzyma 520 tys. zł z kieszeni nas wszystkich. Duma narodowa, czyli disco polo, zasługuje na wsparcie jak mało kto. I tak mało, jakieś nędzne pół bańki. Na waciki dla Zenka – napisał były prezydent Nowej Soli na wstępie swojego wpisu.

I niech jeszcze ktoś powie, że rząd nie pomaga. Przecież rozdaje pieniądze (nie swoje, i nie Wasze, bo rozdaje dług, który suweren będzie musiał spłacić). 400 mln zł trafi między innymi dla gwiazd disco polo. Ciekawe ile dostaną prawdziwi artyści, aktorzy teatrów? Jaki klucz? Po uważaniu? Czyim? Powiem szczerze, ktoś się powinien walnąć mocno w czoło. Nie mogę w to uwierzyć, że tandeciarze koszący miliony za umpa umpa i “majteczki w kropeczki” dostaną takie pieniądze. Odlot. Bogaty ten nasz kraj zaciąganymi długami i zarazem dziwny – dodał Tyszkiewicz. Jego słowa wywołały ogromną dyskusję.

Czytaj dalej

Źródło: facebook.com/wadimnowasol, twitter.com/MKiDN_GOV_PL
Foto: facebook.com/wadimnowasol, YouTube.com Gazeta Polska VD screen,