Świerzyński odleciał! W oburzający sposób zakpił ze słów Kazika i jego zespołu

Kilka dni temu poruszenie w mediach wywołała decyzja Ministerstwa Kultury. Poinformowano o tym, że przeznaczy ono 400 milionów złotych na pomoc polskim artystom w związku z panującą pandemią koronawirusa. Setki tysięcy złotych miało trafić na konto takich artystów jak Grzegorz Hyży, Kamil Bednarek, zespół Bayer Full czy Weekend. W niedzielę Kazik Staszewski, wokalista legendarnego zespołu Kult, za pomocą profilu Facebook’owego zespołu postanowił wyrazić swoje niezadowolenie. Uważa on, że pieniądze powinny otrzymać bardziej potrzebujące osoby. Na jego słowa na antenie Polsat News zareagował Sławomir Świerzyński.

Czasy są ciężkie. Dla wszystkich. Rząd w końcu przyznał 400 milionów artystom, którzy o to go poprosili.
Nie nam oceniać kto z nich jest w tak tragicznej sytuacji by rząd o taką zapomogę prosić. Jeśli nie widzą w tym jakiejkolwiek niestosowności to niech biorą jak dają.
My nie prosiliśmy chociaż sytuacja w Kulcie daleka jest od choćby różowej. Niektórzy koledzy już zarabiają w inny sposób dzieląc swój czas na pracę i próby. Właściwie wróciliśmy do czasów gdy zaczynaliśmy.
Jednak od tych….( z trudnością powstrzymujemy się od użycia wulgaryzmu) nic nie chcemy.
Po pierwsze są grupy zawodowe, które takiej zapomogi potrzebują bardziej. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy, którzy po kilkanaście godzin na dobę tyrają ratując ludzkie życia za psi grosz.
Po drugie- rząd nie może ci dać żadnych pieniędzy, bo ich nie ma. Jeśli jednak komuś daje to znaczy że przedtem komuś zabrał. Zabrał setkom tysięcy uczciwie pracujących ludzi, którym teraz na dodatek zamyka interesy. Nie chcemy tych ukradzionych wam pieniędzy – pisał na Facebookku.

Na sam koniec Kazik zachęcił do kupowania płyt z ostatniego koncertu na Pol’and’rock, zaznaczając, że w ten sposób fani mogą pomóc zespołowi w tym trudnym czasie. W Polsat News do jego słów odniósł się Sławomir Świerzyński. Głupszej wypowiedzi nie słyszałem – mówił wokalista na antenie. Chwilę później postanowił zakpić z samego zespołu “Kult”, którego liderem jest oczywiście Kazik Staszewski. A kto by chciał ich płytę kupić? Kto pamięta taki zespół jak Kult? – pytał. Pochwalił się on również, że “Bayer Full” sprzedał już  ponad 17 milionów płyt.

Czytaj dalej

Źródło: facebook.com/kultoficjalnie, polsatnews.pl
Foto: YouTube.com polsatnews.pl