Prof. Środa miażdży Kaczyńskiego! “Nie ma dzieci, myśli wyłącznie o władzy i swoich trupach…”

Wczoraj podczas swojego wystąpienia przy mównicy Sejmowej ogromne kontrowersje wywołał prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. “Wszystkie demonstracje, które popieraliście, kosztowały życie wielu osób. Macie krew na rękach, dopuściliście się zbrodni. Jeżeli w Polsce będzie praworządność, to wielu z was będzie siedzieć” – powiedział w kierunku polityków reprezentujących opozycję. Zareagować postanowiło wiele osób publicznych reprezentujących opozycję, m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, mecenas Roman Giertych czy prof. Magdalena Środa.

Jarek tylko marzy o tym, aby wsadzać do więzień opozycję. Ze mną się nie udało, ale będą atakowali też innych. Ten człowiek oszalał. Widzi siebie w roli nowego Bieruta” – napisał na Twitterze Giertych. “Pan wicepremier odpowiedzialny za bezpieczeństwo. Nieobecny, kiedy trzeba postawić tamę faszystom. Nieobecny w walce z pandemią. Pojawia się, kiedy trzeba zmuszać policję do ostrzejszego potraktowania protestujących kobiet, które sam wyprowadził na ulicę.[…] Pojawia się, żeby podgrzewać nastroje i obarczać opozycję odpowiedzialnością za swoją własną cyniczną grę polityczną. Ten człowiek ma czelność mówić, że ktoś ma „krew na rękach”. Jakie to szczęście, że nie jest już zwykłym posłem i ponosi za to wszystko odpowiedzialność. Pierwszy raz widzimy to nie tylko my wszyscy, ale również większość pisowskich pochlebców i politruków, którzy widzą szaleństwo w oczach naczelnika, który dawno już zgubił jakikolwiek azymut i prowadzi swój klan na zatracenie” – pisał Trzaskowski.

Do tego grona dołączyła wspomniana wcześniej prof. Magdalena Środa. Jej wpis w 3 godziny zebrał już 2 tysiące reakcji! “Mamy pierwszy duży krok w kierunku wyjścia z UE. Jak tego chce Kaczyński, zamiast miejsca w Europie będziemy mieli wierność “swoim” wartościom: zaściankowości, warcholstwu, przesądom, martyrologii, kołtuństwu i autorytaryzmowi. Wkrótce będziemy małym zamkniętym, narodem na klęczkach, który marząc o ślubie z USA stanie się niewiele znaczącym satelickim krajem Rosji. Kaczyński, nie ma dzieci, myśli wyłącznie o władzy i swoich trupach. I będzie do końca, po trupach, rządzić takim smutnym trupim narodem…” – napisała na swoim profilu Facebook.

Czytaj dalej

Źródło: facebook.com/Magdalena.Sroda, twitter.com/GiertychRoman, facebook.com/rafal.trzaskowski, rmf24.pl
Foto: youtube/Gazeta.pl, youtube/Onet Rano