Trzaskowski bezlitośnie dopiekł rządowi PiS! Ostre słowa po konferencji premiera Morawieckiego

Dziś odbyła się konferencja Mateusza Morawieckiego, Adama Niedzielskiego oraz Jarosława Gowina. Premier poinformował, że od przyszłej soboty 28 listopada zostaną otwarte galerie handlowe. Wciąż za to kontynuowana będzie nauka zdalna. Poruszony został także temat ferii zimowych, tym razem uczniowie z całej Polski będą mieć je w jednym terminie (od 4 stycznia do 17). Na Facebooku do decyzji rządu PiS odniósł się Rafał Trzaskowski.

Rząd po raz kolejny postanowił zaszkodzić dzieciom i pogłębić chaos w edukacji. Decyzja o przedłużeniu nauki zdalnej, o wyznaczeniu jednego dla całego kraju terminu ferii na początku stycznia – de facto łącząc ferie ze świętami – to zapaść w edukacji. Rząd otwiera galerie handlowe i zamyka szkoły. Miliony dzieci i młodzieży, w tym moją córkę i mojego syna, nas rodziców potraktowano w najgorszy z możliwych sposobów.
W tym roku, i tak trudnym, rząd “funduje” uczniom i rodzicom prawie miesięczną przerwę w nauce. Jak w tych warunkach zrealizować program? Gdzie logika? Jakie rząd planuje wsparcie dla rodziców? Dla nauczycieli? W jaki sposób nauczyciele mają ocenić nasze dzieci po zaledwie 7 tygodniach obecności w szkołach? – pisze prezydent Warszawy.

Od 23 października uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i wszyscy uczniowie szkół ponadpodstawowych uczyli się wykorzystując komputery i smartfony, bez prawdziwego kontaktu z nauczycielami i rówieśnikami. Lekcje toczą się według dotychczasowych, przeładowanych podstaw programowych. Tak się nie da! Powiększa się luka edukacyjna, z systemu edukacji znikają uczniowie, którzy nie mają w domu dostępu do komputera czy internetu.
Rząd zmarnował pół roku, w tym całe wakacje. Nie słuchał, kiedy my samorządowcy proponowaliśmy, aby rok szkolny rozpocząć w połowie września, aby potencjalne zakażenia na wakacjach nie ogniskowały w szkołach. Nie słuchał, kiedy proponowaliśmy naukę mieszaną dla klas 4-8 szkół podstawowych i wszystkich klas szkół ponadpodstawowych. Rośnie pokolenie straconych szans i niewykorzystanego potencjału – dodał.

Czytaj dalej

Źródło: facebook.com/rafal.trzaskowski, rmf24.pl
Foto: YouTube.com Gazeta.pl screen, facebook.com/rafal.trzaskowski, YouTube.com TVP Info screen