Michał Wiśniewski zaorał lidera Bayer Full. Padły piekielnie ostre słowa!

Lider zespołu Bayer Full, Sławomir Świerzyński od kilku dni jest na ustach dużej części Polaków. Niestety, niejednokrotnie stawia się on w nie najlepszym świetle. Wszystko zaczęło się od decyzji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które w tak ciężkich czasach poinformowało o tym, że przekaże 400 milionów, aby pomóc artystom. Z decyzją tą się wstrzymano, gdyż w internecie wylała się niemała fala hejtu.

Skrytykować rząd odważył się wtedy Kazik Staszewski, lider zespołu KULT. Jego wypowiedź nie spodobała się jednak Świerzyńskiemu, który uważa, że pieniądze od rządu mu się należą. Stwierdził, że albumów KULT-u nikt nie kupuje, a ponadto nikt nie wie co to za zespół. Dodał, że muzyka Bayer Full jest potrzebna pacjentom w szpitalach. “Chory w szpitalu też potrzebuje muzyki. My ten klimat muzyczny i artystyczny zapewniamy tym ludziom” – mówił. Uderzyć w Świerzyńskiego postanowił wokalista legendarnej polskiej grupy muzycznej Ich Troje, Michał Wiśniewski.

Wraz z Piotrem Gąsowskim był on gościem w programie “Debata Dnia”. “Uważam, że jeśli mamy choć trochę znane twarze, takim “jojczeniem” odbieramy nadzieję ludziom wchodzącym w zawód. Uważam, że jest to niekoleżeńskie, bo taki młody człowiek sobie myśli: aha, skoro ten Gąsowski czy ten Wiśniewski ma tak źle, to co ja mam powiedzieć? To dla mnie już w ogóle nie ma nadziei. I dlatego ja jestem za tym, żeby miarkować słowa” – powiedział aktor. “Piotrze, to chodzi o to, że facet, który nazywa się cesarzem disco polo, który mógłby Marcinowi Millerowi buty lizać, przychodzi i mówi, że w szpitalu potrzebna jest jego muzyka. Pacjent rzeczywiście, jak włączą jego muzykę, może jedynie wstać i ją wyłączyć. Właśnie to robi złą robotę” – stwierdził ostro Wiśniewski.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Radio ZET, youtube/publicystykatvp
Źródło: polsatnews.pl