Uczniowie i studenci żądają dymisji Czarnka! Ogólnopolski Strajk Edukacyjny oficjalnie się odbędzie

Nowy Minister Edukacji i Nauki, Przemysław Czarnek od początku piastowania swojej posady nie zbiera wysokich notowań zarówno wśród uczniów oraz studentów, jak i samych nauczycieli. Wszystko za sprawą jego kontrowersyjnych wypowiedzi o społeczności LGBT oraz zapowiedzi wyciągnięcia konsekwencji wobec nauczycieli, którzy namawiali do wzięcia udziału w Strajku Kobiet. Niecałe dwa tygodnie temu do premiera Mateusza Morawieckiego trafiła petycja z 90 tysiącami podpisów, dotycząca dymisji Czarnka. Odpowiedzi jednak do dzisiaj się nie doczekaliśmy. Zorganizowany został więc Ogólnopolski Strajk Edukacyjny.

W najbliższy wtorek miną 2 tygodnie od złożenia przez nas petycji z prawie 90 tysiącami podpisów w KPRM. Postulat był jasny: dymisja Przemysława Czarnka.
Pan Premier niestety nie odpowiedział. Musimy zatem działać dalej. A nasz cel wciąż się nie zmienia. DYMISJA PRZEMYSŁAWA CZARNKA.
Zatem do rzeczy…. Od następnego poniedziałku (07.12) rozpoczynamy Ogólnopolski Strajk Edukacyjny.
Kto może wziąć w nim udział? KAŻDY.
Jak można wziąć w nim udział? Od poniedziałku do piątku (7-11 grudnia) studenci i uczniowie mogą się włączać w szereg akcji, które proponujemy. Za to w środę – STRAJK GENERALNY. W tym dniu nie bierzemy udziału w zajęciach dydaktycznych. Mamy nadzieję na włączenie się również wykładowców, nauczycieli oraz pracowników oświaty, którzy tego dnia zrezygnują z wykonywania swojej pracy
” – czytamy w opisie wydarzenia utworzonym na Facebook’u.

Celem nie jest tu pójście na wagary, czy zrobienie sobie krótkiego urlopu. Chcemy na tyle, na ile jest to w tym momencie bezpieczne i możliwe, wyrazić swój sprzeciw. Tak aby usłyszała o nim cała Polska, a zwłaszcza Minister Edukacji i Nauki oraz Premier.Żeby się to udało konieczna jest SOLIDARNOŚĆ I WSPÓŁPRACA nas wszystkich, na każdym szczeblu edukacji. Nie możemy
dłużej pozostawać obojętni. TO JEST TEN CZAS, ABY DZIAŁAĆ.
TERAZ ALBO NIGDY!
PS. W kolejnych postach w wydarzeniu będziemy przekazywać bardziej szczegółowe informacje
” – dodano.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Ministerstwo Edukacji Narodowej
Źródło: OGÓLNOPOLSKI STRAJK EDUKACYJNY