Śpiewak odpowiedział ks. Lemańskiemu. Pożałował, został ponownie zaorany jedną ripostą!

Od kilku dni głośno jest w całej Polsce na temat “afery szczepionkowej”. Wybuchła ona po ujawnieniu informacji o tym, że grupa znanych osób zaszczepiła się na koronawirusa poza kolejką Narodowego Programu Szczepień. Jedną z artystek była Krystyna Janda, do której napisał następnie z wyrzutami Jan Śpiewak. “[…] Jednocześnie czuje się Pani żyjąc dzisiaj w Polsce – cytuję Pani słowa – jakby „ktoś na Panią na**ał”. Dzisiaj „nas**ła” Pani na wszystkich Polaków. Wykorzystując swoje koneksje wepchnęła się Pani bez kolejki na szczepienia w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Przyjęła Pani dawkę szczepionki, która powinna była zostać przekazana lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom medycznym, którzy na co dzień narażają swoje życie w walce z pandemią. Mam nadzieję, że przez Pani działanie nikt nie umrze” – pisał.

Odpowiedział mu wtedy ostro ks. Wojciech Lemański. “Witaj przestępco uniewinniony przez pana Dudę. Widzę, że nauczyłeś się listy pisać. Szkoda żeś nie napisał podobnego elaboratu do zmęczonego ministra Szumowskiego i jego wybitnie lotnego zastępcy. O czym? O respiratorach, o maseczkach, o testach na koronawirusa. Szkoda żeś nie napisał podobnej epistoły do obecnego ministra zdrowia. O czym? O tych ośmiu tysiącach dawek szczepionki, które skończyły w kanalizacji. Mógłbyś napisać list otwarty do niejakiej Szydło, o pomocy dla osób z niepełnosprawnościami. Mógłbyś coś skrobnąć do Kuchcińskiego o drogich przelotach tego nielota. Gdybyś, poza głupkowatym uśmieszkiem miał odrobinę uczciwości, mógłbyś napisać do premiera o działkach kupionych za bezcen od Kościoła. A ty co? Wystarczy zlecenie – a Janek Śpiewak do usług władzy” – stwierdził.

Śpiewak postanowił wbić szpilę ks. Lemańskiemu na swoim Twitterze, gdzie nazwał go hejterem. “Mam nowego hejtera – księdza Lemańskiego. Nienawidzi i kłamie Mężczyzna wykonujący. Zabawne jest też to, że liberałowie gardzą kościołem ale Lemańskiego traktują jak wyrocznie. Gdyby Rydzyk zaczął walić w PiS i wychwalać PO to by wszyscy pojawili się na urodzinach Radia Maryja XD” – czytamy. Decyzji tej z pewnością pożałował, bowiem spłynęła na niego ponownie fala krytyki. “Nie hejtera, tylko mądrego księdza, który napisał o Panu pare słów prawdy. I nie rozumie Pan różnicy pomiędzy gardzeniem instytucjami kościoła i niektórymi hierarchami, a gardzeniem kościołem. To są dwie różne rzeczy” – dodał od siebie ostrą ripostę adwokat Jakub Wende.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Polskie Radio, youtube/Newsweek Polska
Źródło: twitter.com/JanSpiewak, facebook.com/JanDawidSpiewak, facebook.com/wojciech.lemanski.1, twitter.com/JakubWende