Niedzielski odpowiedział rektorowi WUM. Minister zdrowia nie spodziewał się tak ostrej riposty!

Od początku roku głośno jest w całej Polsce na temat “afery szczepionkowej”. Wybuchła ona po ujawnieniu informacji o tym, że grupa znanych osób zaszczepiła się na koronawirusa poza kolejką Narodowego Programu Szczepień. Miało to miejsce w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, wielu artystów tłumaczyło się tym, że była to akcja promocyjna szczepień. Dymisji rektora WUM, prof. Zbigniewa Gacionga domaga się Adam Niedzielski. 

Prof. Gaciong wydał oświadczenie, w którym stwierdza, że nie zrezygnuje z piastowanego stanowiska. “W związku z wypowiedziami ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, który podczas konferencji prasowej w dniu 11.01.2021 r. wyraził oczekiwanie mojej dymisji z funkcji rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, oświadczam, że nie ustąpię z zajmowanego stanowiska” – czytamy. Zareagował na nie, posługując się swoim twitterowym kontem szef resortu zdrowia, Adam Niedzielski. Jego wpis nie spodobał się jednak internautom, którzy uważają, że to rząd ponosi winę za dezorganizację Narodowego Programu Szczepień.

Próba nadania tej sytuacji kontekstu politycznego i sprowadzenia jej do przepychanki z Ministrem Zdrowia to rozpaczliwa obrona stanowiska. Rektor ponosi odpowiedzialność nie wobec mnie a wobec studentów, akademików i osób oczekujących na szczepienie. Zabrakło odwagi cywilnej” – odpowiedział rektorowi Warszawskiego Uniwersytety Medycznego polityk PiS. Krótką, a zarazem ostrą ripostą skwitować te słowa postanowił jeden z internautów. “A to rektor uczelni sprowadza szczepionkę, sporządza listy, szczepi, ustawia kolejki ? Tak po bolszewicku” – napisał.

Czytaj dalej

Foto: youtube/MedExpress TV, youtube/Polskie Radio
Źródło: twitter.com/a_niedzielski, wydarzenia.interia.pl