Niesiołowski postawił góralom ultimatum! “Reszta Polski Wam wybaczy, jeśli…”

Były marszałek Sejmu oraz poseł PO, Stefan Niesiołowski za pośrednictwem swojego profilu na Facebook’u przekierował swoich obserwatorów na stronę internetową “temi.pl”, gdzie mają znajdować się jego wszystkie ówczesne oraz nowe felietony. W najnowszym z nich, zatytułowanym krótko “Nieudacznicy”, dzieli się on swoimi przemyśleniami o bieżących wydarzeniach w naszym kraju, nie szczędząc sobie przy tym ostrych słów w kierunku Prawa i Sprawiedliwości, a także wyborców tejże partii.

Nieudacznicy – to określenie, które na pierwszy rzut oka znakomicie pasuje do pisowców u władzy i gdziekolwiek się znajdują, przede wszystkim do pisowskich rządów. Skopali i zmarnowali bowiem wszystko, wszystko czego dotkną rozłazi im się między palcami, jak zjełczałe masło. Zmarnowali koniunkturę gospodarczą i pchają nas w kryzys ekonomiczny, zaprzepaścili znakomitą pozycję międzynarodową, opinię i reputację Polski, staliśmy się pośmiewiskiem i karykaturą” – rozpoczął. Kilkoma linijkami tekstu zwrócił się do górali.

Ci niedawno zbuntowali się przeciwko wprowadzanym przez rząd obostrzeniom. Grozili wówczas otwarciem biznesów, lecz koniec końców do tego nie doszło, a na Krupówkach wszystkie dania realizowane są wciąż na wynos. Wyciągi i hotele też są nadal zamknięte. Niesiołowski postawił im ultimatum. “Górale (nie tylko zresztą oni, bo dotyczy to całego kraju) nie mogą się zdecydować, co zrobić w obliczu całkowitego bankructwa dziedzin gospodarki stanowiących podstawy ich życia. Trzeba było nie jeździć w guńkach, kierpcach i z ciupagami do pp. Dudy i Morawieckiego, teraz miejcie pretensje do siebie. Ale jeżeli już, to myślę, że reszta Polski Wam wybaczy, jeśli pomożecie obalić ten reżim, a nie będziecie paktować z dyktaturą i liczyć na ochłapy” – napisał polityk.

Czytaj dalej

Foto: facebook.com/Niesiolowski.Stefan
Źródło: temi.pl, facebook.com/Niesiolowski.Stefan, twitter.com/Mlynarczyk_Kat