Giertych rozbił bank! Podbija sieć nowym listem do premiera Morawieckiego!

List do premiera w sprawie uchylenia immunitetu Prokuratora Krajowego Bogdana Ś. Szanowny Panie Premierze! W nawiązaniu do skierowanego do Pana oficjalnego wystąpienia Rzecznika Praw Obywatelskich pana dr Adama Bodnara, który domaga się pociągnięcia do odpowiedzialności osób wskazanych przez sądy jako odpowiedzialne za rażące naruszenia prawa w związku z działaniami prokuratury przeciwko mnie uprzejmie proszę o spowodowanie uchylenia immunitetu prokuratorskiego pana Bogdana Ś. pełniącego obecnie funkcję Prokuratora Krajowego” – rozpoczął swój list skierowany do premiera naszego kraju Mateusza Morawieckiego, Roman Giertych. Odnosi się w nim do Prokuratora Krajowego Bogdana Ś., który, jak uważa pomówił go podczas wywiadu dla “Rzeczypospolitej”. Mecenas domaga się uchylenia mu immunitetu.

W poniedziałek do Sądu Rejonowego Warszawa- Śródmieście wpłynął bowiem akt oskarżenia o popełnienie przez w/w przestępstwa z art. 212 par. 2 kodeksu karnego na moją szkodę. Czynu tego oskarżony dopuścił się udzielając wywiadu dziennikowi „Rzeczpospolita”, w którym pomówił mnie jako adwokata i obywatela o popełnienie szeregu przestępstw, o działania nietyczne, o manipulowanie itd. Tymczasem od orzekania o popełnieniu przestępstw są w Polsce sądy, które najdelikatniej mówiąc zupełnie nie podzieliły zapatrywań w mojej sprawie prokuratury. Sądy uznały, że prokuratura nie przedstawiła na stawiane przez siebie tezy żadnych dowodów, rażąco naruszyła prawo, świadomie tak prowadziła postępowanie aby łamać prawo, działała nieetycznie i nie zrozumiała zagadnień cywilnych, które oceniała. Mówiąc więc mniej delikatnie orzeczenia sądów miażdżą i kompromitują działania i tezy prokuratury. Pan Bogdan Ś. , który jako nadzorujący odpowiada za to postępowanie, w bardzo agresywnych słowach w swoim wywiadzie atakował sądy za te rozstrzygnięcia i odgrażał się, że prokuratura znajdzie na mnie dowody we Włoszech i na ich podstawie rozszerzy mi zarzuty. Jak Pan zapewne wie, prokuratura włoska również nie podzieliła wniosków polskiej prokuratury i je oddaliła” – kontynuuje.

Panie Premierze! RPO domaga się od Pana ukarania winnych bezprawnego ataku na mnie. Ma Pan szansę w tej sprawie zrobić pierwszy krok i spowodować uchylenie immunitetu Bogdanowi Ś. Niech Pan go zachęci do tego, aby poddał się sądowej ocenie swoich czynów. Niewinni nie mają się czego bać – tak mówił jeden z Pana kolegów. Jestem pewien, że po 5 latach nieustannej reorganizacji wymiaru sprawiedliwości i przyjęciu w tej sprawie chyba z ośmiu nowelizacji ufa Pan, że sądy są w Polsce sprawiedliwe. Skoro istnieje równość wobec prawa, to niech Pan Bogdan Ś. nie zasłania się swym immunitetem prokuratorskim i podda się jak każdy obywatel pod osąd sądu. Jeżeli sprawę wygra, to ja zapłacę koszty procesu, jeśli natomiast przegra i pójdzie odbywać karę pozbawienia wolności, to Pan go odwoła (trudno zresztą wyobrazić sobie, aby kierował on Prokuraturą Krajową z Zakładu Karnego) i zrealizuje Pan w ten sposób oczekiwania RPO w sprawie pociągnięcia do odpowiedzialności osób winnych naruszeń prawa w mojej sprawie. Partia, do której Pan należy, wielokrotnie zapewniała, że jest przeciwko immunitetom powodującym, że ludzie nie są równi wobec prawa. Zobaczymy, czy ten program dotyczył tylko waszych przeciwników politycznych, których chcieliście oskarżać” – zakończył.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Wirtualna Polska, youtube/fakt24.pl
Źródło: Roman Giertych – strona oficjalna