Kindze Rusin puściły nerwy! Wystosowała ostry apel do gwiazd występujących w TVP

10 lutego odbył się w Polsce strajk wielu największych mediów w naszym kraju. Protestowali oni przeciwko planowanemu wprowadzeniu przez Prawo i Sprawiedliwość podatku od reklam. Jako protest, zamiast programów przez 24 godziny można było ujrzeć komunikat na czarnej planszy. Na ten temat wypowiedziała się na swoim Instagramie popularna dziennikarka, Kinga Rusin. Opublikowała również Instastory, w którym apeluje do celebrytów biorących udział w programach TVP.

Do tych, którzy decydują się brać udział w programach TVP, “bo to przecież tylko rozrywka”: tak uwiarygadnia się ściek jako źródlaną wodę. Oto tylko kilka przykładów tego hejterskiego szamba- paski TVP: “Sąd Najwyższy niszczy państwo polskie”, “Polska opozycja przeciwko Polsce”, “Lewacki faszyzm niszczy Polskę”!!!!! Rozrywka w TVP służy przyciągnięciu przed telewizory ludzi, którzy z rozpędu obejrzą później właśnie taką quasi gebelsowską propagandę Wiadomości czy innych pseudo publicystycznych “programów”” – czytamy na instastory dziennikarki.

Jeżeli oddajecie swoje nazwisko i twarz kłamcom i manipulatorom to się z nimi sklejacie. PS. I oczywiście nie mówię o ludziach, którzy ledwo wiążą koniec z końcem, ale o tych osobach publicznych, których zdecydowanie stać na odmówienie” – dodała. W dzień protestów opublikowała również wpis komentujący aktualną sytuację. Wbiła przy tym szpilę Prawu i Sprawiedliwości. “Sprawa jest oczywista i protest też. Konstytucja, sądy, media – to cele każdej autorytarnej władzy. Na naszych oczach od 5 lat, po kolei, atakowane są filary wolnego, praworządnego państwa. PIĘĆ LAT (!), a co poniektórzy dopiero teraz się „obudzili” i publicznie „przemówili” o wolności. Inni zaś jeszcze ciągle śpią albo udają, że nie widzą i nie słyszą, byle nie stracić…” – napisała.

Czytaj dalej

Foto: youtube/JastrzabPost
Źródło: onet.pl, instagram.com/kingarusin