Senator Tyszkiewicz zrównał z ziemią Rydzyka! Nie wytrzymał po słowach toruńskiego redemptorysty

Ojciec Tadeusz Rydzyk skierował list do wiernych, w którym poprosił o przekazanie 1 % podatku dla jego fundacji Nasza Przyszłość. Niemal wszystkim podczas pandemii żyje się trudniej, także Radio Maryja i TV Trwam mają problemy, trudniej jest te dzieła utrzymać. Tym bardziej prosimy, by nie lekceważyć możliwość przekazania 1% podatku na rzecz naszej fundacji – pisze toruński redemptorysta. Słowa, które zawarł w liście nie spodobały się senatorowi Wadimowi Tyszkiewiczowi. 

Opublikował na swoim Facebooku wpis, w którym Rydzykowi mocno się oberwało. Żyje się trudniej, komu? Hieny wychodzą na łów w odpowiedniej porze.
Właśnie w Senacie będziemy głosować nad rewaloryzacją świadczeń emerytalnych, które wzrosną o 50 zł miesięcznie. Dużo? Mało? O ile wzrosły ceny gazu, prądu, śmieci, masła…? A lekarstwa? Na dodatek pandemia odcisnęła na wszystkich piętno.
Jednak dla redemptorysty to nie jest argument. Największe wpływy imperium czerpie z budżetu państwa, spółek zależnych i oczywiście od biednych, starszych ludzi, którzy swój ostatni “wdowi” grosz oddają na głodującego ojca wszystkich ojców.
Jeśli piekło istnieje, to jestem przekonany, że jest tam już palone pod kotłem na przywitanie biznesmena z Torunia. A może tan pan wie z pewnych źródeł, że piekła nie ma, więc nie ma czego się bać? – napisał.

Czytaj dalej

Źródło: facebook.com/wadimnowasol, wiadomosci.gazeta.pl/
Foto: YouTube.com Mateusz Tonkowicz, Radio Maryja screen