Giertych wypowiada wojnę PiS. Jego apel do prof. Grodzkiego polubiły tysiące Polaków!

List do Marszałka Senatu. Prof. dr hab. Tomasza Grodzkiego. Szanowny Panie Marszałku! W ciągu ostatnich sześciu lat obserwujemy przykłady zachowań setek lub nawet tysięcy funkcjonariuszy publicznych, którzy łamią prawo w różny sposób prześladując opozycję” – rozpoczął swój list otwarty do prof. Tomasza Grodzkiego mecenas Roman Giertych. Zwraca się on w nim do marszałka Senatu z apelem o pomoc w walce przeciwko rządom Prawa i Sprawiedliwości.

Prawie zawsze są oni wynagradzani przez PiS zarówno bezpośrednimi wpłatami jak i awansami zwiększającymi ich wynagrodzenie i przyszłą emeryturę. Chodzi tutaj o Policjantów, którzy biją lub łamią kości legalnym demonstrantom. Chodzi o prokuratorów, którzy stawiają zarzuty sędziom za wydawane przez nich orzeczenia. Chodzi o sędziów, którzy organizują pion dyscyplinarny mający sędziów prześladować. Chodzi o tych prokuratorów, którzy zlecają nielegalne czynności lub odmawiają wszczęcia śledztw w sprawach oczywistych przestępstw popełnionych przez osoby związane z PiS. Chodzi o funkcjonariuszy CBA, którzy przekraczając prawa nielegalnie podsłuchują lub wykonują czynności do których nie są uprawnieni” – kontynuuje.

Dzisiaj ogłosiłem sondaż na Twitterze, czy Czytelnicy uważają, że osobom, które zostaną w przyszłości skazane przez niezawisłe sądy za przekroczenie uprawnień lub niedopełnienie obowiązków w sprawach o charakterze politycznym, tzn. takich, które z jakiegoś powodu są ważne dla partii rządzącej należy zabrać ustawą emeryturę lub stan spoczynku ograniczając je do poziomu minimalnego. W tej sondzie zagłosowało już ponad pięć tysięcy ludzi i opinia jest miażdżąca: 93% opowiada się za takim rozwiązaniem. Nawet mając świadomość ograniczonej reprezentatywności sond internetowych wynik budzi zastanowienie.
Z tego powodu zwracam się do Pana Marszałka z apelem o podjęcie przez Senat RP sprawy przygotowania ustawy wcielającej w życie w/w postulaty. Mam pełną świadomość, że nie zostanie ona przegłosowana w obecnej kadencji parlamentu. Jednakże jej publiczne przedstawienie mogłoby po pierwsze stanowić pewną prewencję ogólną, a po drugie pozwoliło uniknąć późniejszego zarzutu, że osoby łamiące dzisiaj prawo nie wiedziały o wszystkich możliwych konsekwencjach swego zachowania.
Oczywiście istnieją pewne problemy prawne związane z tą propozycją. istnieje jednak bardzo mocny precedens w postaci ustawy obniżającej emerytury byłym funkcjonariuszom SB. Moja propozycja idzie znacznie węziej niż odpowiedzialność zbiorowa za przynależenie do formacji, gdyż dotyczy wyłącznie osób skazanych prawomocnym wyrokiem za przestępstwa popełniane z motywów politycznych albo z motywów uzyskania politycznej życzliwości partii rządzącej. Jest więc ona całkowicie zgodna z zasadami państwa prawa i Konstytucją RP. Uprzejmie proszę o życzliwe rozważenie mojego apelu
” – zakończył mecenas.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Onet Rano, youtube/Tomasz Lis.
Źródło: Roman Giertych – strona oficjalna