Płk Mazguła nie zostawił suchej nitki na Kowalskim. Wbił mu gwóźdź do trumny!

Dzisiaj polskie media obiegła wiadomość o dymisji polityka Solidarnej Polski, Janusza Kowalskiego ze stanowiska wiceministra aktywów państwowych. “Na moim biurku leży podpisana przez Premiera Mateusza Morawieckiego dymisja pana Janusza Kowalskiego” – poinformował Jacek Sasin. Kowalski zabłysnął niedawno swoimi wypowiedziami na temat budżetu unijnego. To właśnie on wypowiedział słowa “VETO albo śmierć”.

Kończę pracę w rządzie. Kontynuuję nadal pracę dla Polski. Broniłem i będę bronić suwerenności energetycznej RP i przeciwdziałać niekorzystnym dla Polski i Polaków skutkom decyzji podjętych na szczytach Rady Europejskiej w latach 2019-2020. Sprzeciwiam się transformacji energetycznej, niekontrolowanej dekarbonizacji i wysokim cenom energii i ciepła oraz uzależnieniu od rosyjskiego gazu” – napisał Kowalski odnośnie swojej dymisji. Jego odejście skomentowało wielu polityków i osób sympatyzujących z opozycją, m.in. Roman Giertych czy Adam Mazguła. Ten drugi nie zostawił na byłym już wiceministrze suchej nitki.

Ależ tragedia dla Opolszczyzny. Janusz Kowalski pseudonim „Roch”, najgłośniejsza tuba głupoty i wazeliny partyjnej naszego regionu, został zdymisjonowany ze stanowiska wice ministra jakiegoś tam ministerstwa. W polityce mam nadzieję, że zostanie, bo tak ośmiesza polityków prawicy, że szkoda byłoby, gdyby nie miał otwartego okienka telewizyjnego. Na szczęście został jeszcze Kamil Bortniczuk pseudonim „s***a” i Marcin Ociepa pseudonim „szwej”, bo już nie byłoby z kogo boków zrywać. Wypada tylko roztoczyć parasol ochronny nad gwiazdą Opolszczyzny” – napisał płk Mazguła na swoim Facebook’u.

Czytaj dalej

Foto: facebook.com/amazgula, youtube/Polskie Radio Łódź
Źródło: facebook.com/amazgula, polityczek.pl, interia.pl, twitter.com/JKowalski_posel