Kurski rozwścieczył Senatora Tyszkiewicza do czerwoności. Jego wpis zwala z nóg!

W 2019 roku podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zamordowany został ówczesny prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz. Po jego śmierci prof. Wojciech Sadurski dużą winą obarczył TVP. Stacja postanowiła go pozwać za naruszenie dóbr osobistych i zniesławienie. Podczas wczorajszej rozprawy Jacek Kurski miał użyć sformułowania: “Zabójca Pawła Adamowicza nie oglądał TVP, ale telewizję komercyjną. Szkoda, że nie oglądał TVP, bo być może Paweł Adamowicz nadal by żył”. Słowa te rozwścieczyły niezależnego Senatora Wadima Tyszkiewicza. Swojemu niezadowoleniu dał upust za pośrednictwem wpisu na Facebook’u.

Bezczelny, podły drań. To pierwsze słowa jakie cisną mi się na usta po wypowiedzi tego podłego człowieka, który z TVP zrobił szczujnię, który Polaków nazywa ciemnym ludem. Niestety 35% Polaków to kupuje. Miałem zaszczyt być kolegą Pawła Adamowicza. Uczestniczyłem w jego pogrzebie. Stałem z innymi prezydentami przy jego trumnie. Paweł zginął, gdyż tacy ludzie jak Kurski nakręcali i nakręcają do dziś spiralę nienawiści. Pawła zabiła nienawiść. Mi też grożono, że będę następny. Poprzednie moje wpisy też są wymowne w tym względzie” – czytamy na portalu społecznościowym.

Mam nadzieję, że kiedyś ten drań odpowie za niszczenie Polski, kłamstwa, sianie nienawiści i napuszczanie Polaków na siebie. P.S. Nie odważę się napisać czy i jaki związek miała TVP ze śmiercią Pawła. Jednak dane mówią same za siebie: TVP mówiła o Adamowiczu 1773 razy w 2018 roku. Średnio prawie 5 razy dziennie. W 2017 roku takich wzmianek było ok. 1 tysiąca. W jakim świetle przedstawiano Pawła w TVP PiS przygotowując się do wyborów 2018? Aleksander Hall w Katedrze nad trumną powiedział: “tę nienawiść, która zabiła Pawła, wzbudzano i podsycano, dyskwalifikując go moralnie, przypisując mu niskie intencje i nieuczciwość. Tak go przedstawiały tzw. media publiczne”” – zakończył.

Czytaj dalej

Foto: youtube/TVP Info, youtube/Pismo Samorządu Terytorialnego Wspólnota
Źródło: facebook.com/wadimnowasol, wiadomości.wp.pl