Jedna z uniewinnionych aktywistek zabrała głos. Jej słowa o Kai Godek zrobią w sieci ogromną furorę?

We wtorek padł wyrok ws. trzech kobiet, które zostały oskarżone o obrazę uczuć religijnych. Sąd Rejonowy w Płocku uznał je za niewinne. Sprawa dot. naklejek z wizerunkiem Matki Bożej z namalowaną tęczą. Działania aktywistek miały charakter prowokujący, ale miały na celu zwrócenie uwagi na homofobiczny i krzywdzący wystrój w kościele w Płocku. Oskarżone zrobiły to, by pokazać, że takie działania są nieakceptowalne – uzasadniła sędzia.

Jedną z uniewinnionych aktywistek jest Pani Anna, która zabrała głos tuż po ogłoszeniu wyroku. W rozmowie z TOK FM wypowiedziała się m.in. o Kai Godek, która w procesie występowała jako oskarżycielka posiłkowa. Ważne, że udało nam się wykorzystać ten czas i uwagę mediów na zwrócenie uwagi na problem pedofilii w Kościele. Z drugiej strony, świetną robotę w nagłośnieniu problemu homofobii w Polsce zrobili Kaja Godek z Joachimem Brudzińskim, bo to dzięki nim sprawa trafiła do światowych mediów. Nie byłoby nas tutaj, gdyby nie Godek i jej rozdmuchanie tej sprawy – podsumowała.

Przypomnijmy, że do wyroku płockiego sądu odniosła się już Godek na swoim facebookowym profilu. Wyrok nie jest zaskoczeniem z uwagi na zachowanie sędzi Agnieszki Warchoł. Warchoł nie dopuściła dowodów, o jakie wnosili oskarżyciele posiłkowi, a w trakcie procesu okazywała uprzedzenie wobec osób, których uczucia religijne zostały zranione. Uzasadnienie brzmi bardziej jak publicystyka homoaktywisty niż jak wyrok wydany w imieniu Rzeczypospolitej. Sędzia rozwija w nim m.in. własne rozumienie nauki Kościoła Katolickiego na temat homoseksualizmu oraz używa wyrażeń żywcem wyjętych z podręcznika lewackiej nowomowy. Oczywiście będziemy składać apelację. Obrona czci Matki Bożej jest obowiązkiem każdego z nas, a wina oskarżonych jest bezsporna. Katolicy są najbardziej dyskryminowaną grupą społeczną, a sądy Rzeczypospolitej Polskiej powinny chronić ich przed przemocą, także ze strony aktywistów LGBT – napisała.

Czytaj dalej

Źródło: tokfm.pl, plock.wyborcza.pl, facebook.com/Kaja-Urszula-Godek-102563917763918
Foto:YouTube.com VideoKOD Sieciowa Telewizja Obywatelska, Telewizja wPolsce screen