Nieoficjalnie: Kaczyński postawił Ziobrze ultimatum. Nadchodzi koniec koalicji?!

Media huczą od kilku tygodni na temat rzekomego konfliktu pomiędzy Jarosławem Kaczyńskim, a Zbigniewem Ziobro. Jak nieoficjalnie donoszą największe polskie dzienniki informacyjne, prezes Prawa i Sprawiedliwości miał postawić prokuratorowi generalnemu ultimatum. “Gazeta Wyborcza” poinformowała o groźbie rozwiązania koalicji.

Przypomnijmy, lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro nie chce głosować za przyjęciem Krajowego Plan Odbudowy. Jak uważa, będzie to niekorzystne dla Polski, tym bardziej po wczorajszym wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Według niego po wejściu Polski w życie mechanizmu i przyjęciu unijnego budżetu polska będzie straszona cięciami pieniędzy za wprowadzane reformy. Na spotkaniu Kaczyńskiego z Ziobro, ten pierwszy miał postawić ultimatum. Solidarna Polska ma głosować za Funduszem Odbudowy lub może być to koniec Zjednoczonej Prawicy.

Jak ustaliło RMF FM, członkowie Solidarnej Polski nie uważają, aby decyzja ta miała zaważyć o losach koalicji. Zapytany o tę sytuację w Jedynce Polskiego Radia został wicerzecznik PiS, Radosław Fogiel. “Nie potwierdzę żadnych doniesień prasowych, to byłoby niezręczne i nieeleganckie wobec naszych koalicjantów, rozmowy zostają między toczącymi je stronami, mamy doniesienia medialne wzajemnie sobie przeczące. Będziemy cały czas rozmawiać o decyzjach i planach Solidarnej Polski” – powiedział.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Onet News, tiktok.com/@forummlodychpis
Źródło: dorzeczy.pl, rmf24.pl, wyborcza.pl