Waldemar Kuczyński nie gryzł się w język po słowach Romaszewskiej! “Nadęta, zadufana baba”

W środę odbył się pogrzeb Jana Lityńskiego. Na mszę pogrzebową ze względu na panujące obostrzenia nie wpuszczona została Zofia Romaszewska. Została ona tym faktem bardzo oburzona. “Jeszcze w Polsce czegoś takiego nie było. Na pogrzeb nie zaprasza się ludzi, tylko na pogrzeb przychodzą ci, którzy przychodzą. Ja jestem dawną koleżanką i to nawet dosyć bliską pana Lityńskiego z czasów bardzo zamierzchłych, bo późnych lat 70.[…] Będą teraz mówić, że nie wpuścili nas ze względu na COVID-19, szkoda, że rodzina nie wybrała jeszcze mniejszego kościoła albo w ogóle jakiejś kaplicy” – mówiła. 

Wypowiedź Romaszewskiej wywołała w mediach społecznościowych lawinę komentarzy. Na Facebooku głośno jest o wpisie pułkownika Adama Mazguły. Zasłużona gwiazda PiS-kłamstwa Zofia Romaszewska nie została wpuszczona na mszę żałobną w intencji zmarłego Jana Lityńskiego. Do jej wybujałej egocentrycznej podłości nie dochodzi informacja, że w Polsce obowiązuje jakieś prawo, pandemia i limity uczestnictwa. Dla niej to obraza, że ona nie znalazła się na liście 31 osób dopuszczonych przez rodzinę. Ta bezczelna kobieta, która od 1989 roku spija nektar ze wszystkich możliwych przywilejów ludzi Solidarności, dawno jednak izolowała się od prawdy, kolegów i przyzwoitości. Nie przyjmuje ona jednak do wiadomości, że Janek miał rodzinę i wierniejszych przyjaciół od niej pisał. Tymczasem Twitter obiegły wpisy Waldemara Kuczyńskiego.

Kościół wybrała rodzina, bo Lit lubił Kościół Środowisk Twórczych. Ze względu na epidemię były 34 miejsca. Osoby dobrała rodzina. Uprzedzono, że nie wszyscy wejdą. Na zewnątrz rozumiejąc stało wiele osób bliższych Jankowi, niż Romaszewska. Ale ją poniosła pycha – napisał w jednym z nich. Szczególnie głośno zrobiło się o jego kolejnych słowach. Wpis Romaszewskiej ocieka pychą dygnitarza, którego potraktowano, jak zwykłą osobę. Jak śmieli! To bardzo wiele mówi o tym, jak ta kiedyś dzielna dziewczyna zamieniła się w nadętą, zadufaną babę – czytamy.

Czytaj dalej

Źródło: twitter.com/PanWaldemar, facebook.com/amazgula, wiadomosci.wp.pl
Foto: YouTube.com Fundacja Schumana, Telewizja Republika screen