Giertych odpalił prawdziwą bombę! Ośmieszył Obajtka w mistrzowski sposób

Od kilku tygodni jednym z głównych tematów na ustach Polaków jest afera, która wybuchła po artykule Gazety Wyborczej z Danielem Obajtkiem w roli głównej. Skomentować tę sytuację w specyficzny sposób postanowił popularny mecenas Roman Giertych. Za pośrednictwem swojego Facebook’a podzielił się z internautami ironiczną bajką na jego temat. “Bajka dla pana Obajtka. Dawno, dawno temu za siedmioma górami, za siedmioma lasami żył sobie Daniel – włodarz grodu zwanego Pcimiem” – rozpoczął.

Troszczył się dobry włodarz o swoich poddanych szczerze i wielką miłością był przez nich darzony. Szczególnie wujostwo swe kochał. Wuj kiedyś poradził mu: bądź dobry dla ludzi. Gdy wychodził więc Daniel na rynek lub przechodził przez miejscowe trakty kmiecie kłaniali się mu w pas i życzenia najlepsze słali na jego widok. Pewnego razu włodarz ten wyszedł z kasztelanii, aby rozprostować kości. Przed bramą zobaczył bezdomnego. Podszedł do niego, ulitował się i dał mu kupon na obiad w miejscowej karczmie. Bezdomny żebrak wzruszył się do łez. Gdy zjadł pyszną grochówkę ze schabowym zaraz udał się do rejenta i na włodarza przepisał swój dom, w którym nie mieszkał, bo lubił życie bezdomnego” – kontynuuje mecenas.

I taka historia powtarzała się każdego dnia przez dwa tygodnie. Bezdomni z tej krainy ustawiali się w kolejki, aby miłosierdzia włodarza zażyć, schabowego skosztować i z wdzięczności majątek swój przepisywali na niego. Niestety wkrótce po tych pięknych wydarzeniach wszyscy zmarli.
I tylko temu nieszczęściu przypisać należy, że gdy podniosły się głosy, skąd u Daniela taka obfitość dóbr wszelkich, nie zaświadczyli o prawdzie.
Panie Prezesie! Niech na każdej stacji Orlen rozdają tę bajkę, a może ktoś w nią uwierzy?
R. Giertych
” – zakończył.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Super Express, youtube/Puls Biznesu
Źródło: Roman Giertych – strona oficjalna