Rozwścieczonemu lekarzowi puściły nerwy. Zmiażdżył rząd PiS w kilku ostrych zdaniach!

Chaos w całej Polsce wywołała decyzja rządu Prawa i Sprawiedliwości dotycząca możliwości zapisania się na szczepienia osób 40+. Kilka godzin po uruchomieniu zapisów, zainteresowani dowiedzieli się, że doszło błędu systemu i odbędą się one w innym terminie. Lekarz Specjalista Chorób Wewnętrznych Marek Zawadzki za pośrednictwem swojego Twittera postanowił w ostrych słowach skrytykować działanie systemu przygotowanego przez rząd oraz podejmowane przez nich decyzje.

W ostatnich dwóch dniach spadła dynamika zapisów osób powyżej 60. roku życia. Dlatego zdecydowaliśmy się uruchomić system, dla tych wspomnianych osób. Te terminy miały być wyznaczane w drugiej połowie maja. Niestety, przez usterkę systemu, część z tych osób zapisała się na terminy jeszcze kwietniowe. Na kilka godzin wstrzymujemy rejestrację tej grupy i po usunięciu usterki odblokujemy rejestrację i do tej osoby będzie dzwonił konsultant z propozycją terminu szczepień drugiej połowie maja” – mówił szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk.

Jesteście de***mi – wszyscy jak leci! 1 platforma do obsługi erecept, eskierowan, erejestracji, eszczepien! Serwery wam padły, bo rzucacie nagle wszystkich do szczepień! Pracować normalnie nie mogę, szczepić nie mogę!! Same PunktySzczpień dowiedziały się o tym dziś rano!! Dlaczego de***le? Rejestracja i wykonanie szczepień zostało oparte na systemie, który jest głównym narzędziem pracy w POZ (recepty skierowania + cała obsługa covid19). Sam covid często się wieszał…teraz wszystko padło! MZ wymaga, aby szczepienia nie wpływały na pracę POZ-aha…” – napisał Zawadzki. “Minęło prawie 7h od awarii systemów. O ile cześć już wróciła do sprawności (również przejściowej), to dalej mamy problemy z funkcjonowaniem. Jest to jasny sygnał – skończyć z eskierowaniem i erejestracją! To są powody zmniejszonej przepustowości punktów szczepień!! Może przed pójściem spać zdążę wszystko ogarnąć w erejestracji… Zostało mi 3 Pacjentów do zrobienia szczepień… http://gabinet.gov jakoś zipie, więc tam zrobię co się da Nieźle” – dodał w kolejnych wpisach.

Czytaj dalej

Foto: twitter.com/marek_zawal23, youtube/Kancelaria Premiera
Źródło: twitter.com/marek_zawal23, polityczek.pl