Słowa Kaczyńskiego rozwścieczyły Hołdysa. Reakcja muzyka rozniosła internet!

Prezes partii rządzącej Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu dla “Gazety Polskiej”. Podczas rozmowy postanowił wbić niejedną szpilę opozycji. Najgłośniej zrobiło się po tym, jak nazwał reprezentantów tego ugrupowania “rakiem polskiej polityki”. Słowa te skomentowało wiele osób identyfikujących się z opozycją, m.in. Roman Giertych. Swoje trzy grosze postanowił dorzucić znany muzyk Zbigniew Hołdys.

Naprawdę wyjątkowo, niezmiernie rzadko zdarza się grupa ludzi, która sama o sobie mówi, iż jest całkowicie przeciw wszystkiemu, że jest totalną opozycją.[…] Ale trudno znaleźć przykłady z historii, by ktoś w myśl takiej ślepej zasady działał. To rak polskiej polityki. Niebywałe szkodnictwo, ale całkowicie zamierzone. Oni naprawdę chcą, żeby było źle, bo tylko w tym widzą szansę na utrzymanie swojej pozycji na scenie politycznej. To jest ich strategia działania, sprowadzająca się do marzenia, aby było jak najgorzej” – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości.

JK o opozycji: to rak. Czy polscy biskupi słyszą swego ukochanego pupila jak lży większość narodu? Czy akceptują te potworne, dehumanizujące porównania?” – napisał mecenas Giertych. Szczególnie głośno zrobiło się o bardzo ostrym wpisie Zbigniewa Hołdysa, który polubiło ponad 2 tysiące internautów. Śmieć mówi, że opozycja jest rakiem. Śmieć zapomina, że sam jest śmiercią 100.000 ludzi zmarłych na Covid. Że jest śmiercią 96 pasażerów Tupolewa. Że jest śmiercią Igora Stachowiaka. Że jest śmiercią Pawła Szczęsnego. Że jest cuchnącą gangreną narodu polskiego – czytamy na jego twitterowym koncie.

Czytaj dalej

Źródło: twitter.com/ZbigniewHoldys, dorzeczy.pl,  twitter.com/GiertychRoman, Gazeta Polska
Foto: YouTube.com naTemat.pl, Superstacja screen