Wymowne słowa Trzaskowskiego o Pawłowicz. Prezydent Warszawy nie mógł przejść obojętnie obok wpisu sędzi TK

Twitterowy wpis Krystyny Pawłowicz o transpłciowym dziecku wywołał oburzenie w mediach społecznościowych. “Dyr.Szkoły Samorząd. im.Boh.W-wy w Podkowie Leśnej,ul.Jana Pawła II,Agnieszka HEIN doprowadziła do podjęcia przez Radę Pedagog.uchwały ZOBOWIĄZUJĄCEJ nauczycieli,by zwracali się do 10-letniego ucznia,CHŁOPCA per AGNIESZKA,jak chcieli rodzice Dane aktów stanu cywil.zlekceważono” – napisała sędzia TK. Zareagował na niego burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński. Przejść obojętnie obok jej słów nie mógł również Rafał Trzaskowski.

Informowaliśmy już o wpisie burmistrza Tusińskiego. “Wczoraj pisałem ile hejt może zrobić złego. I także wczoraj ukazał się obrzydliwy tweet sędzi TK Krystyny Pawłowicz uderzający w dobro dziecka naszej szkoły i dyrektora Agnieszkę Hein. Dzisiaj odbyła się narzucona „z góry” kontrola szkoły przez kuratorium, od wczoraj dobijają się dziennikarze. Ze względu na małą społeczność i dobro dziecka staraliśmy się uniknąć rozgłosu, niemniej jednak stało się, mamy już dyskusje w przestrzeni publicznej, także na lokalnych grupach. Z całą odpowiedzialnością informuję, że władze naszej szkoły, ale także miasta Podkowa Leśna są i będą otwarte na potrzeby każdego ucznia, także uczniów transpłciowych. Podstawowym warunkiem dobrostanu psychicznego człowieka jest integracja jego psychiki z ciałem oraz możliwość ekspresji zgodnie z tym, jak się czuje. To oczywiste dla ludzi światłych” – pisał na swoim Facebook’u. Tymczasem wczoraj na antenie TVN24 do słów Pawłowicz odniósł się także Rafał Trzaskowski.

Mi się chce płakać, kiedy widzę jak sędzia Trybunału Konstytucyjnego wyprawia tego typu rzeczy – mówił prezydent Warszawy w programie “Fakty po faktach”. Ta kampania atakowania wszystkich mniejszości, nawet dzieci, które dopiero okrywają w sobie tożsamość seksualną, to jest coś nieprawdopodobnego – dodał, nie kryjąc swojego oburzenia. Warto dodać, że była posłanka PiS-u po ogromnej fali krytyki, która na nią spłynęła, usunęła post z portalu społecznościowego. Co więcej, w kolejnym, który opublikowała, postanowiła przeprosić dziecko.

Czytaj dalej

Źródło: wiadomosci.wp.pl, Fakty po faktach, twitter.com/KrystPawlowicz, Facebook.com Artur Tusiński, Burmistrz Miasta Ogrodu Podkowa Leśna
Foto: YouTube.com ABSL Polska, Łukasz Korwin screen