Giertych ostro o wydarzeniach w Trybunale Konstytucyjnym. Wbił Kaczyńskiemu szpilę jednym zdaniem!

Wczoraj przed Trybunałem Konstytucyjnym rozpoczęła się rozprawa dotycząca kadencji Rzecznika Praw Obywatelskich, Adama Bodnara. Pomimo jego wcześniejszych wniosków o odsunięcie od orzekania Julii Przyłębskiej czy Stanisława Piotrowicza, zostały one odrzucone. Skład sędziowski oprócz Adama Bodnara przesłuchał w poniedziałek również posła Marka Asta czy Arkadiusza Mularczyka. TK ma ustalić, czy przedłużenie pięcioletniej kadencji RPO jest zgodne z konstytucją.

Sprawa ta jest szeroko komentowana przez środowisko polityczne w mediach. “Profesor Adam Bodnar jest w tej chwili przesłuchiwany przez Stanisława Piotrowicza i jest to przerażająco symboliczna scena. Niewypowiedzianie szanuję Adama Bodnara, jest wspaniałym prawnikiem, człowiekiem i najlepszym Rzecznikiem Praw Obywatelskich jakiego mieliśmy w Polsce i jako obywatelka czuję się upokorzona tym, co się dzieje w atrapie TK. I jeszcze mgr Julia Przyłębska mówiąca: “Ja bym prosiła, żeby zwracał się pan do nas Wysoki Trybunale, jak wtedy, kiedy przewodniczącym był pan Rzepliński”. “Prezeska” TK, która nie rozumie, że została, podobnie jak jej koledzy, powołana na stanowisko bezprawnie i że właściwie jej tam nie ma i wszystkie jej “orzeczenia” są nieważne. Wiem, że nie żyję już w państwie prawa, ale w takich historycznych momentach odczuwam to ze zdwojoną mocą.” – napisała Eliza Michalik.

Prokurator Piotrowicz przesłuchuje rzecznika obywateli. Ekstrakt z PiS-owskiej nikczemności” – napisał Tomasz Lis w pierwszym wpisie. “Zamiast Trybunału Konstytucyjnego mamy trybunał olimpijski. Strasznie dużo zer” – dodał w kolejnym. “Sędzia/prokurator Piotrowicz przesłuchujący Rzecznika Praw Obywatelskich. Powiało historią i nie jest to powiew świeżości” – stwierdził Marek Belka. Głośny wpis udostępnił również na Twitterze popularny mecenas Roman Giertych, który komentując opisane wyżej wydarzenia, postanowił jednym zdaniem wbić szpilę Jarosławowi Kaczyńskiemu. “Jarek walczył z komuną, tak jak przeprowadził dekomunizację Trybunału Konstytucyjnego” – napisał.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Onet News, youtube/Tomasz Lis.
Źródło: wydarzenia.interia.pl, facebook.com/profile.php?id=1342966054, twitter.com/GiertychRoman, twitter.com/profMarekBelka