Trzaskowski nie wytrzymał po obejrzeniu filmu Stankiewicz w TVP. “To jest po prostu obrzydliwe”

W niedzielę Telewizja Polska wyemitowała film dokumentalny Ewy Stankiewicz pt. “Stan Zagrożenia”. Opowiedziano w nim o katastrofie smoleńskiej, która miała miejsce w 2010 roku. Po premierze bardzo głośno zrobiło się o zdjęciach byłej premier Ewy Kopacz, które ukazano w dokumencie. Zostały one zrobione w rosyjskim prosektorium. Na jednym z nich widzimy ówczesną minister zdrowia oraz dwóch mężczyzn. Na drugim zaś Kopacz stoi z filiżanką kawy, a wielu osobom nie spodobał się uśmiech, którzy towarzyszył na jej twarzy.

Oburzenie wspomnianymi zdjęciami ukazało wielu polityków ze strony prawicowej. “Mną osobiście wstrząsnęły, bo pamiętam tamtą atmosferę, pamiętam ten smutek, który nam wszystkim towarzyszył, a pamiętam co prawda również Donalda Tuska i Bronisława Komorowskiego na warszawskim lotnisku Okęcie, kiedy czekaliśmy na ciało pana prezydenta […] jak panowie żartowali i śmiali się między sobą” – mówił Jacek Sasin. “@Ewa Kopacz powinna była zniknąć z życia publicznego od razu po kłamstwach o przekopaniu ziemi w Smoleńsku na metr w głąb. Po tych kłamstwach @donaldtusk zrobił ją szefem polskiego rządu. A teraz jeszcze ten uśmiech na zdjęciach z moskiewskiej kostnicy. Hańba dla nich na wieki” – napisał Michał Woś. W rozmowie z Onetem głos zabrał także prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Jakakolwiek próba zbijania kapitału politycznego na jednej z największych tragedii narodowych jest po prostu wyjątkową podłością i objawem czystego cynizmu.[…] Nakręcanie hejtu na podstawie zdjęć wyjętych z kontekstu to klasyczna sztuczka z arsenału pisowskiej propagandy. Klasyczna propaganda PiS ma ciągle te same mechanizmy działania – prezentuje zdjęcia, fragmenty nagrań całkowicie wyjęte z kontekstu, często zmanipulowane, tylko po to, żeby kłamliwie sugerować złe intencje. To, co oni wyprawiają w obliczu tak wielkiej tragedii i traumy, jest po prostu obrzydliwe” – powiedział prezydent stolicy.

Czytaj dalej

Źródło: wiadomosci.onet.pl, twitter.com/GiertychRoman, twitter.com/MWosPL, twitter.com/PatrykJaki
Foto: YouTube.com wTelewizja wPolsce