Rządowi PiS dawno się tak nie oberwało. Giertych rozniósł internet wpisem o obecnej sytuacji w Polsce

Mimo że w ostatnim czasie zmalała liczba zakażeń koronawirusem (dzisiaj poinformowano o 9 505 nowych przypadkach), to wciąż może niepokoić ogromna liczba zgonów. W ostatnich dniach liczba ta nie jednokrotnie przekraczała 500, co nie wygląda najlepiej, choćby w porównaniu z innymi europejskimi krajami. Na temat obecnej sytuacji w kraju wypowiedział się Roman Giertych, publikując na Facebooku mocny wpis, w którym oberwało się rządowi PiS.

Rząd śmierci.
Liczby nie kłamią. Rząd Mateusza Morawieckiego doprowadził do fali masowych zgonów w Polsce. Mamy najgorsze wskaźniki w Europie, a w przeliczeniu na liczbę mieszkańców na świecie. Dziennie umiera na Covid małe miasteczko. Radzimy sobie gorzej niż znacznie biedniejsze kraje. Oczywiście, że rząd nie odpowiada za wybuch epidemii, ale już za zgony z niej wynikające w pełni, jeżeli ich liczba jest wyższa niż w innych krajach. Tym bardziej, że my mieliśmy w przeciwieństwie do wielu krajów więcej czasu na przygotowanie.
Błędy których dopuścił się rząd PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia są liczne. Wymienię jedynie zasadnicze:
– brak dofinansowania służby zdrowia poprzez przekazywanie pieniędzy na propagandę TVP.
– brak zakupu sprzętu i przeszkolenia personelu medycznego
– brak masowych testów (mamy najmniej testów na liczbę mieszkańców w Europie)
– brak dofinansowania i zreorganizowania Sanepidu
– brak zapewnienia normalnego funkcjonowania szpitali niecovidowych
– brak śledztw epidemiologicznych
– brak kwarantanny dla przybywających do Polski
– brak testów dla przybywających do Polski z Wielkiej Brytanii w grudniu
– brak wprowadzenia stanu nadzwyczajnego, który umożliwiałby karanie za łamanie zasad dystansu społecznego co osłabiło dyscyplinę społeczną
– brak jasnych, sensownych i stabilnych reguł lockdown
– tolerowanie w przestrzeni mediów publicznych propagandy wspierającej ruchy antyszczepionkowe,
– początkowe lekceważenie epidemii i sugerowanie jej końca latem zeszłego roku – pisze mecenas na swoim faceboowym profilu.

Błędy mają swoje konsekwencje. Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński i ministrowie zdrowia osobiście odpowiadają za tysiące niepotrzebnych zgonów. Nie wiem jak będą z piętnem tej odpowiedzialności żyli. Jedno jest pewne. Po zakończeniu rządów PiS muszą oni stanąć przed Trybunałem Stanu i za swoje czyny i zaniechania odpowiedzieć. PiS doszedł do władzy po trupach ofiar Smoleńska i wynikiem tej pisowskiej władzy są dziesiątki tysięcy zmarłych. Jest to straszliwy rząd śmierci.
Roman Giertych – zakończył.

Czytaj dalej

Źródło: Facebook.com Roman Giertych – strona oficjalna
Foto: youtube/Wirtualna Polska, youtube/fakt24.pl