Szokujący incydent w słupskim szpitalu. Lekarz do pacjentki: “Wypier**** za szklane drzwi…”

14 marca 2021 roku w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w Słupsku doszło do skandalicznego incydentu, o którym wówczas mówiła cała Polska. Matka z rocznym dzieckiem przyjechała do wspomnianego placówki z prośbą o pomoc, a to, co usłyszała od lekarza, wprawiło ją w osłupienie. Z gabinetu lekarskiego miały wydobyć się skandaliczne słowa. Kilka dni temu oświadczenie w tej sprawie wydał Rzecznik Praw Pacjenta.

Wypierd*** za szklane drzwi z tym małym skur***nem z mutacją… Ty myślisz, że szczepionka mnie uchroni? Takie małe skur***syny są najgorsze” – powiedział lekarz według opisu sytuacji przez matkę dziecka. Medyk, który wypowiedział wspomniane słowa, po nagłośnieniu tej sytuacji został zawieszony oraz zerwano z nim współpracę przez gdyńską firmę, w której był zatrudniony. Incydent ten przykuł również uwagę Rzecznika Praw Pacjenta, który 19 kwietnia wydał oświadczenie na ten temat. RPP stwierdził naruszenie praw pacjenta, co do rocznego Kevina.

Należy pamiętać, że pacjent ma prawo do poszanowania intymności i godności, w szczególności w czasie udzielania mu świadczeń zdrowotnych. Tymczasem lekarz godność pacjenta naruszył. Wyjątkowo niestosowne, wulgarne słowa nigdy nie powinny zostać wypowiedziane w stosunku do żadnego pacjenta. Niezwykle bulwersującym jest fakt, że wypowiedziane zostały w stosunku do wyjątkowego pacjenta, jakim jest dziecko.
Na obecnym etapie sprawy Rzecznik Praw Pacjenta wniósł o:

1. Pisemne przeproszenie matki dziecka, zaś kopię przeprosin szpital ma przesłać do wiadomości Rzecznika.
2. Przeprowadzenie szkolenia podległego personelu z zakresu praw pacjenta do godności. Poproszono, aby listę osób obecnych na szkoleniu przesłać do wiadomości Rzecznika” – czytamy na rządowej stronie internetowej gov.pl.

Czytaj dalej

Foto: Google Maps
Źródło: polsatnews.pl, gov.pl