Budka podszedł do mównicy Sejmowej i odpalił bombę! Uderzył w polityków PiS jak nigdy wcześniej

Wczoraj (tj. 4 maja) odbyło się posiedzenie Sejmu RP nr 29 dotyczące rządowego projektu ustawy o ratyfikacji decyzji Rady Europejskiej. W jego trakcie głos zabrał przewodniczący Platformy Obywatelskiej, który swoim przemówieniem przy Sejmowej mównicy podbił serca Polaków. Borys Budka, bo o nim mowa, postanowił wprost uderzyć w Prawo i Sprawiedliwość przez podejmowane przez nich decyzje dotyczące Funduszu Odbudowy. Nie omieszkał również wbić szpili Lewicy za zawarcie porozumienia z partią rządzącą.

Panie premierze, no cóż, przytoczył Pan kilka faktów historycznych, kilka dat, tylko dlaczego tak bardzo atakuje Pan swoich koalicjantów. Dlaczego tak bardzo atakuje Pan ministra sprawiedliwości, koleżanki i kolegów z Solidarnej Polski, dlaczego nazywa Pan ich tymi, którzy będą działać wbrew interesowi narodowemu. Nie potrafił Pan przekonać własnego rządu, własnego zaplecza politycznego do decyzji, by poprzeć ratyfikację. Ale lepiej, kiedy tak naprawdę ważyły się losy Europy, ważyły się losy tego, czy Polska dostanie te fundusze, kiedy w parlamencie europejskim zatwierdzano nowe dochody własne, to proszę sobie wyobrazić. Pana partyjni szefowie, Pan Brudziński się wstrzymał, a Pani Beata Szydło, Pana szefowa głosowała przeciw“- mówi Budka.

Żaden z parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości w Europarlamencie nie poparł decyzji o dochodach własnych, nikt z was tego nie zrobił. Wówczas szantażowaliście Unię Europejską, szantażowaliście naszych partnerów, atakowaliście wspólne wartości. Dzisiaj zastąpiliście de facto w koalicji rządowej Pana Ziobrę, który wyszedł, zwiał, bo chyba nie mógł wytrzymać tych ataków ze strony koalicjantów, zastąpiliście nowym koalicjantem, koleżankami i kolegami z Lewicy. To oni stali się nagle zapleczem rządu Prawa i Sprawiedliwości. To smutne. Dlaczego? Bo dzisiaj skończyła się walka o kształt KPO w Sejmie. Ona się nawet nie zaczęła. Ta dezercja i wystawienie białej flagi spowodowały, że Sejm nie jest miejscem, w którym toczy się merytoryczna debata” – dodał. Całe, ponad 11-minutowe wystąpienie można obejrzeć poniżej.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Janusz Jaskółka
Źródło: youtube/Janusz Jaskółka