Brudziński pożałował swojej wypowiedzi. Przeprasza za słowa o “hołocie i popaprańcach”

W 2017 roku w Szczecinie odbyła się uroczystość położenia stępki pod budowę promu dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Pomimo upływu 4 lat prace nad nią wciąż się nie rozpoczęły. Według majowego raportu Najwyższej Izby Kontroli na program budowy promów “Batory” przeznaczono 14 milionów złotych. Dziennikarz RMF FM Paweł Żuchowski kilka dni temu postanowił przypomnieć temat stępki szerszej publiczności.

Zawsze gdy patrzę na te zdjęcia zastanawiam się czy im zwyczajnie nie jest wstyd. W kraju może ludzie nie znają się na budowie statków. W Szczecinie z tej szopki śmiano się od pierwszego dnia. Marek Gróbarczyk, Joachim Brudziński jeszcze w to brnęli, choć opinie w Szczecinie słyszeli” – napisał. W piekielnie ostrym stylu odpowiedział na te słowa europoseł PiS, Joachim Brudziński. “Szanowny panie redaktorze, oczekiwanie, że będę przepraszał i tłumaczył się hołocie i popaprańcom, którzy najpierw »zaorali« nasze stocznie, a dziś ironizują i martwią się o rynek promowy i stoczniowców, jest czymś zdumiewającym. Nie mam zamiaru przepraszać za moje zaangażowanie i wiarę” – stwierdził. Słowa te spotkały się w większości z negatywnym odbiorem wśród Polaków.

Dziś, po upływie sześciu dni, polityk udostępnił wpis na Twitterze, w którym przeprasza mieszkańców Szczecina za posłużenie się słowami “hołota” oraz “popaprańcy”. “Rozmawiałem dzisiaj z dziennikarką jednej ze szczecińskich redakcji,powiedziała mi,ze chociaż wiedziała, że słowa,iż nie będę tłumaczył się popaprańcom, kieruje do opozycji,to jednak jako Szczecinianka poczuła się tymi słowami mocno urażona.Dlatego przepraszam wszystkich… przepraszam wszystkim mieszkańców Szczecina którzy te mocne i emocjonalne słowa odebrali jako wyraz buty, arogancji czy pychy. Moje emocje są o tyle szczere,że zarówno ja jak i moi koledzy parlamentarzyści od 2015 roku staramy się robić wszystko aby wzmacniać nasz Szczecin” – napisał.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Joachim Brudziński
Źródło: onet.pl, https://twitter.com/jbrudzinski