Duda wściekł się na Terleckiego?! Wpis prezydenta zaskoczył Polaków

Od kilku dni w Polsce przebywa białoruska opozycjonistka oraz była kandydatka na prezydenta tego kraju, Swiatłana Cichanouska. Spotkała się z ona między innymi z prezydentem Warszawy, Rafałem Trzaskowskim oraz głową naszego kraju, Andrzejem Dudą. Po spotkaniu z tym pierwszym szokujący wpis opublikował w sieci wicemarszałek Sejmu, Ryszard Terlecki.

Jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników” – stwierdził. Na te słowa zareagowała sama Cichanouska. “W tej sytuacji to nie jest w porządku wobec Białorusinów. Istnieje porozumienie wśród wszystkich ugrupowań politycznych sprzeciwiających się wobec tego, co się dzieje na Białorusi” – powiedziała.

Dzisiaj Cichanouska udostępniła wpis na Twitterze, w którym dziękuje za wizytę zarówno Trzaskowskiemu, jak i Dudzie. Jedna z internautek udostępniła jej wpis i dopisała: “To jest klasa! Mimo wpisu R.Terleckiego, ST opublikowała na TT zdjęcia z prezydentem, premierem i prezydentem Warszawy“. Ten wpis skomentował sam prezydent, który prawdopodobnie wbił szpilę Terleckiemu. “Szanowna Pani! Myślę, że Pani Swiatłana Cichanauska doskonale wie, że na polskiej scenie politycznej wszyscy poważni politycy i ugrupowania są po stronie wolnej i demokratycznej Białorusi. Wewnętrzne spory u nas mało Ją interesują. I w Jej sytuacji to chyba racjonalne zachowanie” – napisał.

Czytaj dalej

Foto: youtube/TVP Info, youtube/polsatnews.pl
Źródło: natemat.pl