O tej decyzji Kultu będzie mówić cała Polska! “CHCEMY ŁĄCZYĆ, A NIE DZIELIĆ”

Od momentu wybuchu pandemii spowodowanej COVID-19 bardzo oberwała branża muzyczna. Wielu Polaków nie może się doczekać, aby pójść na koncert swojego ulubionego artysty. W ostatnich dniach pojawiło się sporo przecieków, według których rząd ma w pewnym stopniu znieść obostrzenia dotyczące uczęszczania w nich. Jeśli wierzyć tym plotkom, pójść na koncert będą mogły osoby tylko zaszczepione.

Ten warunek nie spodobał się zespołowi Kult. Grupa za pośrednictwem swojego profilu na Facebook’u poinformowała, że nie weźmie udziału w koncertach tylko dla zaszczepionych, ponieważ nie ma zamiaru dzielić Polaków. Sytuację tę porównali do Apartheid. “OŚWIADCZENIE. W związku z tym, że zaczynają pojawiać się pogłoski o koncertach i festiwalach przeznaczonych tylko dla zaszczepionych, chcemy opublikować w tym miejscu naszą decyzję. Grupa KULT nie bierze udziału w koncertach, na które będą wpuszczani tylko ludzie zaszczepieni. Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE. CHCEMY ŁĄCZYĆ, A NIE DZIELIĆ” – poinformował zespół.

Decyzja zespołu wywołała skrajne emocje wśród Polaków. “Co prawda nie słucham namiętnie Kultu ale brawa i szacunek za postawę. Jeśli się nie sprzeciwimy segregacji ludzi, to niedługo stworzą getta dla nieszczepionych” czy “Brawo i wielki szacunek, wszyscy którzy się sprzedali i zgodzili na coś takiego przestają dla mnie istnieć jako muzycy” – piszą internauci wspierający zespół. Pojawiają się również komentarze ludzi nie zgadzających się z Kultem. “No i tym apartheidem przebiliscie wczorajsze wynurzenia Terleckiego w internetach. Wstyd i smutek. Oświadczam, że JA nie biorę udziału w koncertach zespołu KULT” – napisał jeden z komentujących.

Czytaj dalej

Foto: youtube/S.P. RECORDS
Źródło: facebook.com/kultoficjalnie