Najnowszy wywiad Tuska doprowadził PiS do szału?! Giertych nie ma wątpliwości!

Kilka dni temu przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej, Donald Tusk udzielił wywiadu, którym poruszył całe środowisko polityczne w naszym kraju. Zapowiedział on, że jest gotowy powrócić do polskiej polityki, aby przywrócić demokratyczny ład w naszym kraju. Po jego słowach wielu polityków Prawa i Sprawiedliwości udostępniło różnego rodzaju wpisy, które krytykowały byłego premiera naszego kraju. Roman Giertych za pośrednictwem wpisu na Facebook’u stwierdził, że słowa Tuska doprowadziły PiS do szału.

Powrót Tuska. Dzisiejszy wywiad Donalda Tuska przejdzie do historii. Wygłoszone spokojnym tonem słowa doprowadziły PiS do szału. Nawet najbliższy współpracownik Kaczyńskiego wicemarszałek Terlecki w nerwach zaliczył największą wpadkę w polityce zagranicznej atakując spotkanie wiceprezesa PO z prezydent-elekt Białorusi.
Decyzja ogłoszona przez byłego premiera o powrocie do polityki krajowej jest brzemienna w skutkach.
Po pierwsze rodzi nadzieję na uporządkowanie sytuacji w największej parlamentarnej partii opozycji, czyli w PO.
Po drugie Tuskowi znacznie łatwiej będzie się porozumieć z Hołownią, niż Budce i Trzaskowskiemu, gdyż nie ma obciążenia z wymiany kandydata w wyborach prezydenckich, która dokonana za zgodą PiS wytrąciła szansę Hołowni. A porozumienie PO i Polski 2050 jest dzisiaj kluczem do zwycięstwa. Również z PSL Tuskowi łatwiej będzie rozmawiać niż Hołowni i Budce
” – pisze mecenas.

Po trzecie obecna sytuacja politycznego osamotnienia Polski jest tragiczna. Jedynymi znanymi postaciami, które mogą to osamotnienie przełamać po obaleniu PiS jest tandem Tusk i Sikorski. Dlatego powrót Tuska do polityki polskiej to najgłębsza racja stanu.
Reakcje z PO zdają się wskazywać, że doskonale to rozumieją. Nawet Trzaskowski, który był podejrzewany o tworzenie nowego projektu politycznego zareagował z entuzjazmem. To dobry znak.
Mam nadzieję, że wspomniana przez Donalda Tuska rozmowa z Borysem Budką przygotuje ramy powrotu byłego szefa PO do czynnej polityki partyjnej. Oby stało się to jak najszybciej
” – zakończył.

Czytaj dalej

Foto: youtube/polsatnews.pl, youtube/Janusz Jaskółka
Źródło: facebook.com/profile.php?id=100050478939975