Adamowicz zaatakowany przez nożownika. Mamy pierwszy komentarz policji!

Na Targu Węglowym w Gdańsku rozegrał się horror, o którym mówi cała Polska. Prezydent miasta Paweł Adamowicz podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został ugodzony nożem przez mężczyznę, który wbiegł na scenę. Słyszałam, że krzyczał, że 5 lat niesłusznie siedział w więzieniu – przekazała portalowi dziennikbaltycki.pl jedna z kobiet, która była świadkiem ataku. 

To była impreza zamknięta, ochraniana przez firmę ochroniarską. Po tym jak mężczyzna wtargnął na scenę, został obezwładniony przez ochroniarzy. Policja po informacji o ataku natychmiast pojawiła się na miejscu zdarzenia. Mężczyzna został zatrzymany, jest w rękach policji. Jest za wcześnie, by mówić o motywach. Na miejscu trwają czynności – powiedział w rozmowie z portalem Onet.pl inspektor Mariusz Ciarka, który pełni funkcję rzecznika prasowego KGP.

Sytuację skomentował również na antenie TVN24 szef MSWiA Joachim Brudziński. Doszło do niewytłumaczalnego barbarzyństwa. Nie znajduję słów, by to opisać. Chciałbym powiedzieć, że wolontariusze WOŚP oraz rodzina Pawła Adamowicza nie są sami. Jak każdy Polak, jestem niezwykle wzburzony i poruszony, nie mieści mi się w głowie akt tak brutalny. 

Źródło: Onet.pl, TVN24, dziennikbaltycki.pl
Foto: YouTube.com Paweł Adamowicz