Afera podczas minuty ciszy dla Adamowicza w Sejmie. Nieeleganckie zachowanie Kaczyńskiego

W niedzielę na Targu Węglowym w Gdańsku rozegrał się horror, który wstrząsnął całym krajem. Prezydent miasta Paweł Adamowicz podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został ugodzony nożem przez mężczyznę, który wbiegł na scenę. Po ataku nożownika Adamowicz szybko uzyskał pomoc i został przewieziony do szpitala. Niestety mimo wielkich starań lekarzy polityk zmarł następnego dnia. 

Dzisiaj w Sejmie odbyło się upamiętnienie zamordowanego prezydenta Gdańska. Swoje przemówienie z Sejmowej mównicy wystosował m.in. Grzegorz Schetyna. Pawła zabiła nienawiść, nienawiść obłąkana, nienawiść dobrze zorganizowana, nienawiść, która była przeciwko człowiekowi, który razem z tysiącami gdańszczan budował swoje wielkie, wolne, dumne miasto. Ale także nienawiść, która była przeciwko człowiekowi, który razem z milionami Polaków tak mocno angażował się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – powiedział.

Nie to jednak spowodowoało oburzenie opinii publicznej. Jak się okazało, podczas minuty ciszy nie pojawił się Jarosław Kaczyński, pomimo tego, że był wtedy w budynku. Warto przypomnieć, że prezes PiS ogłosił, iż nie wystawi kandydata swojej partii na prezydenta Gdańska co ludzie odebrali jako dobry, solidarny gest z jego strony. Jak już wspólnie stwierdzili internauci, było to tylko zagranie pod publikę, a dzisiaj pokazał prawdziwy okaz pogardy.

Foto: youtube/Artiqb Forever2, facebook.com/Pawel.Adamowicz
Źródło: pikio.pl