Agata Duda zaprotestowała i zszokowała wszystkich. Nie chce przekazania 2 mld złotych dla TVP?!

Wszyscy pamiętamy głośne przegłosowanie w Sejmie przez polityków Prawa i Sprawiedliwości ustawy, mającej na celu przekazanie dla Telewizji Polskiej 2 miliardów złotych. Politycy opozycji chcieli te pieniądze przekazać na onkologie, aby pomóc chorym na raka. PiS miał jednak inne plany, które skwitowała Joanna Lichocka pokazując pamiętny już gest, a mianowicie środkowy palec w stronę polityków opozycji podczas posiedzenia.

Dzisiaj, tj. 6 marca, prezydent Andrzej Duda ma podjąć decyzję w sprawie przyznania wymienionej wyżej kwoty 2 miliardów złotych na media publiczne. Politycy opozycji nie ukrywają w swoich wypowiedziach czy we wpisach na profilach społecznościowych, iż oczekują wprowadzenia przez niego VETO. Co ciekawie, jak mówi WP anonimowy informator między prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim, a właśnie Dudą miało dojść do niemałej sprzeczki. Prezydent w zamian za podpisanie ustawy chce… dymisji obecnego szefa TVP, Jack Kurskiego. Inne zdania ma zaś prezes partii rządzącej.

Według nieoficjalnych doniesień to właśnie Agacie Kornhauser-Dudzie, czyli małżonce prezydenta najbardziej nie podoba się to, co robi prezes stacji. „Nie podoba jej się to co robi w TVP prezes Kurski. Mówiąc najdelikatniej, od samego początku nie przepadała za ” Kurą ”. Nigdy też nie zapomni jak Telewizja Publiczna atakowała prezydenta, jak zawetował w 2017 r. ustawę o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. I to w jaki sposób był przez te pięć lat traktowany” – powiedział dla Wirtualnej Polski anonimowy informator znający kulisy przekazania 2 mld złotych.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016/ World Youth Day #krakow2016
Źródło: wp.pl