Agnieszka Holland miażdży PiS. Tymi słowami rozsadziła internet!

Agnieszkę Holland powinien kojarzyć każdy Polak. Jest to jedna z najwybitniejszych polskich reżyserek oraz scenarzystek. Podczas uroczystej gali zakończenia 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni wielu laureatów utarło nosa naszej partii rządzącej, Prawu i Sprawiedliwości. Jedną z osób była również wspomniana wcześniej Holland.

Agnieszka Holland podczas swojego wystąpienia skusiła się na przeczytanie listu od Kultury Niepodległej. Ci zarzucają polskiej władzy cenzurowanie polskiej kultury, co doprowadziło do utworzenia akcji „Cenzura nie przejdzie”. Podpisała się pod tym również popularna reżyserka, wyczytując wspomniany wcześniej list. „Tegoroczny festiwal w Gdyni udowodnił po raz kolejny – polskie władze są na wojnie z kulturą. Próbują cenzurować dzieła, ludzi, instytucje i wydarzenia” – rozpoczęła.

Nie tylko w świecie filmu. Stosują urzędowe naciski, szantaż finansowy, przejęcia instytucji, obsadzanie stanowisk ideologami, wycofywanie się z zawartych umów. Musimy się bronić przed cenzorami, dlatego rozpoczynamy akcję „Cenzura nie przejdzie”. Pogotowie prawne Kultury Niepodległej. Sieć prawników pracujących w Polsce pro bono dla ludzi kultury, którzy padają ofiara cenzorskich ataków. To przedsięwzięcie ruszy w najbliższych dniach. Na portalu zrzutka.pl trwa akcja zbierania funduszy na jego koordynację. Bądźmy solidarni i bądźmy odważni” – zakończyła.

Czytaj dalej


Foto: facebook.com/KulturaNiepodlegla screen, instagram.com/bombeksrombe
Źródło: facebook.com/KulturaNiepodlegla