Anna Mucha ostro o strajku nauczycieli. „Nie jestem już w stanie milczeć”

Strajk nauczycieli rozpoczęty 8 kwietnia 2019 roku nadal trwa. Zakończy się on dopiero, gdy osiągną oni swoje postulaty, na co po kilku rozmowach z rządem się nie zapowiada. Swoje wsparcie dla nauczycieli wystosowało już wielu celebrytów m.in. Maja Ostaszewska, Dawid Podsiadło czy Michał Żebrowski. Teraz dołączyła do nich znana wszystkim aktorka Anna Mucha.

Mam taki temperament, może dlatego nie jestem politykiem, że nie jestem w stanie milczeć, i na przykład dzisiaj został ogłoszony społeczne poparcie dla nauczycieli, który wyraża się między innymi tym, że można przekazać środki finansowe na dotowanie dla nauczycieli strajkujących, ponieważ ci ludzie z każdym dniem tracą swoje honoraria, w sensie swoje wynagrodzenie. Nie dość, że zarabiają mało to jeszcze będą zarabiać mniej” – rozpoczęła.

Ja rozumiem, że takie są prawa i zasady strajku i strajkowania, niemniej mam wrażenie, że to jest taki moment też kiedy społeczeństwo ma szansę pokazać swoją solidarność i wdzięczność. Ja mam wrażenie też, że wszyscy ci, którzy przynajmniej raz w życiu trafili na wyjątkowego nauczyciela wspierają tę grupę społeczną. Trafialiśmy w swoich życiach, na swojej drodze na różnych nauczycieli. Co nas nie zabiło to nas wzmocniło” – zakończyła.

Foto: YouTube.com Wideoportal screen
Źródło: natemat.pl, wideoportal.tv