Arcybiskup zareagował na film Sekielskiego o pedofilii. Szokujący komentarz duchownego!

Wczoraj w serwisie YouTube ukazał się film Tomasza Sekielskiego pod tytułem „TYLKO NIE MÓW NIKOMU”. Produkcja, o które jest bardzo głośno, opowiada o problemie pedofilii w polskim kościele. Komentarz po obejrzeniu w mediach społecznościowych wystosowało już wielu znanych osób.

Teraz dołączył do nich hierarcha arcybiskup Stanisław Gądecki. Na szczęście nie stanął w obronie duchownych, jednak powiedział coś szokującego. „Ze wzruszeniem i smutkiem obejrzałem dzisiaj film pana Sekielskiego, za który pragnę podziękować reżyserowi. W przeważającej części tenor tego filmu zgadza się z moimi doświadczeniami, jakie wyniosłem z wielu rozmów przeprowadzonych z pokrzywdzonymi” – powiedział.

„W imieniu całej Konferencji Episkopatu pragnę jak najmocniej przeprosić wszystkie osoby pokrzywdzone. Zdaję sobie sprawę z tego, że nic nie jest w stanie wynagrodzić im krzywd, jakich doznali” – dodał. Szokujące są natomiast kolejne słowa duchownego. Stwierdził, że wiele ze spraw pokazanych w filmie było już powszechnie znanych w środowisku. „Niektóre sprawy ukazane w filmie były już znane, inne nieznane. Te znane trzeba raz jeszcze dokładnie przeanalizować, w przypadku nieznanych należy rozpocząć procesy tak, aby dobro pokrzywdzonych było chronione przede wszystkim i nade wszystko” – stwierdził.

Foto: youtube/Salve TV, youtube/Super Reporter
Źródło: natemat.pl