Barbara Giertych o stanie zdrowie jej męża: Jest w sytuacji zagrażającej życiu!

Całą Polskę obiegła dziś szokująca wiadomość. Roman Giertych około godziny 14 został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne! Jako jedna z pierwszych osób, która poinformowała o sprawie była Maria Giertych. W dniu dzisiejszym CBA zatrzymało Romana Giertycha, mojego tatę. Trwa przeszukanie naszego domu. Będę podawać dalsze informacje. Z wyrazami szacunku, Maria Giertych – napisała w swoim pierwszym wpisie na Twitterze.

O całej sytuacji zrobiło się jeszcze głośniej, kiedy poinformowano, o tym, że Roman Giertych zemdlał w trakcie przeszukania domu. Miało mieć to miejsce w momencie, kiedy ten w obecności funkcjonariusza CBA udał się do toalety. Mój mąż czuje się źle, jest w sytuacji zagrażającej życiu, stracił przytomność i przez dłuższą chwilę jej nie odzyskał – poinformowała Barbara Giertych w programie “Kropka nad i”, który emitowany jest na antenie TVN24. Został przewieziony do najbliższego szpitala powiatowego, ale nie wiem, czy warunki tam panujące są w stanie podołać temu, żeby sprawdzić, jak się ma mój mąż  – dodała małżonka mecenasa.

Dlaczego Giertych został zatrzymany? “Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało między innymi biznesmena Ryszarda K. i byłego posła Romana G. Zatrzymania mają związek z prowadzonym przez Delegaturę CBA we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu śledztwem dotyczącym działań na szkodę spółki notowanej na GPW. Zatrzymani trafią do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty działania na szkodę spółki, przywłaszczenia mienia i prania pieniędzy. Sprawa jest rozwojowa i planowane są kolejne zatrzymania” – przekazało biuro CBA w specjalnym komunikacie.

Czytaj dalej

Źródło: tvn24.pl (Kropka nad i), Twitter.com Maria Giertych, polsatnews.pl
Foto: YouTube.com tvnpl screen