Beata Tadla wzywa do bojkotu TVP! Jeszcze nikt tak ostro nie skrytykował stacji Kurskiego

Telewizja Polska nie ma dobrych notowań wśród zwolenników opozycji, którzy zarzucają jej manipulację i propagandę Prawa i Sprawiedliwości. Wciąż nie milknie echo po wyemitowaniu w “Wiadomościach” TVP kontrowersyjnego materiału o Kindze Rusin. Głos w tej sprawie zabrała już sama aktorka oraz ich były pracownik, Maciej Orłoś. Dorzucić swoje trzy grosze postanowiła również Beata Tadla, ostro wypowiadając się pod adresem stacji, której prezesem jest Jacek Kurski. 

Koleżanki i koledzy grający w TVP! Chyba już nie da rady dalej udawać, że gracie i reżyserujecie nie w tym samym miejscu, w którym lecą „Wiadomości”… Jeśli podejmujecie taką decyzję, rozumiem. Ale niech dzieje się to świadomie. Nie udawajcie, że nie widzicie tych kłamstw i manipulacji. – napisał kilka dni temu Orłoś na swoim facebookowym profilu. W rozmowie z Plejadą Beata Tadla postanowiła poprzeć jego słowa. Podpisuję się pod apelem Maćka Orłosia. Uważam, że nie należy się wypowiadać dla telewizji publicznej. Jeśli już, to korzystać z programów na żywo, oczywiście licząc się z tym, że zakrzyczą nas pozostali goście, odpowiednio sformatowani, a także dziennikarz przychylny tym gościom. Ale przynajmniej jest szansa, że wypowiemy coś na żywo i nikt tego nie wytnie – powiedziała. To nie wszystko.

Jeżeli zgadzamy się na wypowiedź, która będzie później wypuszczona w formie krótkiego fragmentu, to rzeczywiście lepiej tego unikać. Nigdy nie wiadomo, w jaki kontekst się trafi, w jak sugestywne ramy nas wpiszą. Tego bym radziła unikać. W dalszej części wywiadu wezwała m.in. do bojkotu Telewizji Polskiej. Jeżeli będziemy bojkotować, to elektorat czy wyznawcy telewizji publicznej nie dowiedzą się, że są jeszcze inne punkty widzenia, bo będą przede wszystkim tkwić w takiej bańce i słyszeć, że wszystko jest super. Oczywiście tak nie jest, bo Telewizja Polska przedstawia rzeczywistość alternatywną – dodała.

Źródło: Plotek.pl, Plejada, Facebook.com Maciej Orłoś
Foto: YouTube.com Plejada screen