Będzie nowe święto państwowe. Posłowie przegłosowali!

Niespodziewanie przegłosowano w Sejmie pomysł na nowe święto państwowe. 14 kwietnia będzie Świętem Chrztu Polski. Nie będzie to jednak dzień wolny od pracy i szkoły bowiem zapisano w ustawie, że nowy akt prawny nie pociągnie za sobą skutków prawnych.

Ustawa przegłosowana została znaczną większością głosów. 279 posłów opowiedziało się za, a po drugiej stronie barykady opowiedziało się ich 125, od głosu powstrzymało się 14 posłów. Głównym zamysłem głosujących za wprowadzeniem tej ustawy polityków jest zachęcenie obywateli do refleksji i wywieszania flag narodowych. W sieci pojawiło się wiele głosów, że pomimo wprowadzenia takiego święta nikt nie będzie o nim pamiętał z uwagi na brak dnia wolnego od pracy.

„W dobie kruszenia podstaw, na których zbudowany jest nasz byt narodowy i państwowy, w dobie niepewności i obawy o naszą przyszłość, o jutro naszych dzieci, powinniśmy pamiętać o rocznicy Chrztu Polski” – napisano przez autorów aktu w preambule. W projekcie czytamy również o doniosłości decyzji Mieszka I, cywilizacyjnej wadze tego wydarzenia i kluczowym znaczeniu dla rozwoju naszej Ojczyzny.

Foto: youtube/Sejm RP
Źródło: natemat.pl, next.gazeta.pl