Belka nie zostawił na Morawieckim suchej nitki. Wbił go w ziemię serią ostrych wpisów!

Dziś, tj. wtorek 19 października 2021 roku w Parlamencie Europejskim odbywa się debata z udziałem premiera Polski, Mateusza Morawieckiego na temat praworządności w Polsce, w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Przemowę Morawieckiego szeroko komentują w sieci osoby związane ze środowiskiem politycznym. Mowa m.in. o redaktorze naczelnym Newsweek’a Tomaszu Lisie oraz o pośle do Parlamentu Europejskiego Marku Belce.

Obydwaj odnieśli się na Twitterze do wypowiedzi premiera Morawieckiego w PE, który w pewnym momencie stwierdził: „I am coming to my end” – co oznacza „zmierzam do własnego końca”. „„I am coming to my end”- uprzejmie dziękujemy premierowi Morawieckiemu za tę budzącą optymizm informację” – napisał Tomasz Lis. Marek Belka postanowił uderzyć w premiera serią ostrych wpisów, którymi na bieżąco komentował jego wystąpienie . „Kończ waść, wstydu (sobie) oszczędź” – napisał w jednym z nich.

I wreszcie słowa prawdy od Mateusza Morawieckiego – I’m coming to MY end. Czyli „zmierzam do własnego końca. I nawet w sprawie własnego rządu pan Morawiecki kłamie. W Polsce nie rządzi dziś jedna partia, rządzi koalicja PiS, Ziobry i innych przystawek. Wystąpienie pana Morawieckiego nie było skierowane do, wybranych w demokratycznych wyborach, parlamentarzystów europejskich. Nie było nawet dla wyborców PiSu. Jedynym jego adresatem był żoliborski autokrata” – dodał Belka w kolejnych.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Onet News, youtube/Wiadomości Handlowe
Źródło: twitter.com/profMarekBelka