Belka zadrwił z Morawieckiego. Stanął w obronie Donalda Tuska!

Były przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk opublikował w mediach społecznościowych ponad dwuminutowe nagranie, w którym ostro skrytykował podwyżki cen gazu. Zwrócił się on się w nim bezpośrednio do samego szefa polskiego rządu. „Premierze Morawiecki! Czy wyście tam powariowali?!” – dodał w opisie. Ten nie pozostał dłużny Tuskowi i w odpowiedzi stwierdził m.in., że ten jest „premierem polskiej biedy”.

Szanowny Panie przewodniczący, przyznam, że z dużym zaskoczeniem odebrałem Pana ostatnią wypowiedź. Powiem nawet więcej, cieszę się, że wreszcie zainteresował się Pan losem zwykłych polskich rodzin. Trzeba jednak przyznać, długo przyszło nam na to czekać. Razem z Platformą Obywatelską mieliście na to osiem lat rządów i sześć w opozycji.[…] Śmiało można pana nazwać premierem polskiej biedy” – odpowiedział Tuskowi premier Mateusz Morawiecki za pośrednictwem wideo na swoim Facebook’u. Słowa te odbiły się echem w internecie. W obronie przewodniczącego Platformy Obywatelskiej stanął były szef Narodowego Banku Polskiego, Marek Belka.

Ten szyderczym wpisem postanowił zadrwić ze sposobu, w jaki premier Morawiecki zrzucał winę na politykę sprzed lat. „Czy niemal siedmiokrotny wzrost wydatków kancelarii premiera za pisowskich rządów to również wina poprzedników? Może Mieszka I?” – stwierdził krótko. Słowa Morawieckiego skrytykował także Leszek Miller, który skomentował je w bardzo poważnym tonie. „Jeśli Donald Tusk, zdaniem Mateusza Morawieckiego jest premierem polskiej biedy, to Morawiecki jest premierem polskich śmierci” – napisał na Twitterze, odnosząc się prawdopodobnie do dużej ilości zgonów spowodowanych pandemią koronawirusa.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Onet News, youtube/Wiadomości Handlowe
Źródło: natemat.pl, wiadomosci.onet.pl, facebook.com/MorawieckiPL, twitter.com/profMarekBelka, twitter.com/LeszekMiller