Biedroń wyśmiał PiS! Mistrzowska kontra polityka na pomysł partii rządzącej

Przed październikowymi wyborami do parlamentu Prawo i Sprawiedliwość obiecało 13 emeryturę. Po wygranej partii Jarosława Kaczyńskiego szybko okazało się, że w budżecie państwa brakuje pieniędzy na spełnienie zapowiadanych obietnic. PiS postanowił więc szukać źródła pieniędzy w innych dziedzinach. Robert Biedroń wyśmiał PiS jednym wpisem.

Zgłoszono więc w Sejmie 3 projekty ustaw. Podwyżki podatków, akcyzy na alkohol i papierosy, zniesienie limitu składek ZUS oraz obejście reguły wydatkowej. Kontrowersje wywołał najbardziej fakt, że PiS chce wypłacać 13-ste emerytury z Funduszu Solidarnościowego, a więc z pieniędzy przeznaczonych dla niepełnosprawnych. Nie dziwi więc fakt, że internauci komentowali tę decyzję w krytyczny sposób. Jedną z takich osób jest wspomniany wcześniej Robert Biedroń. Ten wpadł na genialny pomysł, z czego sfinansować 13-ste emerytury.

Lewica głosowała przeciwko finansowaniu 13. emerytury z Funduszu Solidarnościowego. Nie zgadzamy się, aby za wsparcie dla ubogich emerytów płaciły jeszcze uboższe osoby z niepełnosprawnością! Jeśli PiS tak rozpaczliwie szuka pieniędzy, są miliardy np. w Funduszu Kościelnym” – skomentował zaistniałą sytuację prezes „Wiosny”. „To, co robi PiS, byleby znaleźć pieniądze jest żałosne„, „Słusznie, niech rząd zacznie walczyć z mafią VATykańską” czy „Okradać słabszych, chorych niepełnosprawnych to skandal!” – to tylko kilka z wielu podobnych komentarzy po wpisie Biedronia.

Czytaj dalej

Foto: facebook.com/Robert Biedroń, flickr/drabikpany
Źródło: polityczek.pl