Broniarz mówi jakie są szanse na zawieszenie strajku. Jego komentarz nie pozostawia pytań!

Nadal trwa rozpoczęty 8 kwietnia 2019 roku strajk nauczycieli. Zakończyć miał się on dopiero w momencie, gdy nauczyciele osiągną swoje postulaty. Na to się nie zapowiada bowiem rząd nie chce przystać na ich warunki. Dużo mówi się o zawieszeniu strajku przez rezygnujących nauczycieli.

Dzisiaj wieczorem (tj. wtorek 23 kwietnia) decyzję w sprawie przyszłości strajku ma podjąć prezydium ZNP. Poprzedzać to wydarzenie w południe będzie demonstracja nauczycieli, którzy już wczesnym ranem udali się autokarami pod gmach Ministerstwa Edukacji Narodowej. Strajk trwa już 16 dni. Dużo nauczycieli powątpiewa w jego sukces, co rodzi pytanie czy strajk zostanie zawieszony. Na to czy się zakończy odpowiedzieć postanowił Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, Sławomir Broniarz.

Na łamach TVN24 wypowiedział się na wspomniany wcześniej temat. Zapewne będą takie szkoły, przedszkola, gdzie ten strajk decyzją komitetów strajkowych zostanie zawieszony. Ale patrząc na atmosferę, na to, co dzieje się w szkołach, napięcia, niektóre wypowiedzi polityków w ostatnich dniach, ja bym był raczej sceptyczny, jeśli chodzi o możliwość zawieszenia strajku w dniu dzisiejszym – stwierdził. Na piątek zapowiedziane są rozmowy w trakcie okrągłego stołu. To również postanowił skomentować. „Wydaje się, że tam nie będzie klimatu do spokojnej, rzeczowej rozmowy. To raczej będzie wiec polityczny niż spokojna rozmowa o edukacji” – powiedział.

Źródło: natemat.pl
Foto: youtube/Punkt Widzenia TV